Цимбалюк: Хай би що відбувалося, українські журналісти повинні вимагати від влади та правоохоронців знайти вбивць Шеремета G

Цимбалюк: Завдання російських спецслужб якраз полягає в дестабілізації ситуації в Україні
Фото: Vadim Dmytriv / Facebook

Журналіст Павло Шеремет був знаковою людиною як для України, так і для Росії, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, кореспондент УНІАН у РФ Роман Цимбалюк.

В Україні триває війна, тому правоохоронцям не можна відкидати версію, що за вбивством журналіста Павла Шеремета стоїть Росія, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, кореспондент УНІАН у РФ Роман Цимбалюк.

"Сьогодні насамперед варто згадати самого Павла: його усмішку та професіоналізм. Хай би що відбувалося, українські журналісти повинні вимагати від влади та правоохоронців знайти вбивць Шеремета. І покарати їх за цей злочин. Нині суспільство акцентує на тому, що влада зловживає так званим російським слідом: мовляв, у всьому винні агенти Кремля. Тому в цьому випадку українці не вірять представникам влади та правоохоронних органів, коли ті стверджують, що за загибеллю Шеремета стоять росіяни. Хай там як, війна в нас не закінчилася, а значить, відкидати версію про російський слід не можна", – зазначив журналіст.

На його думку, Україні ще довго доведеться воювати за незалежність своїх медіа.

"Шеремет був знаковою людиною і для України, і для Росії. Зі свого досвіду роботи в Москві я доходжу висновку, що завдання російських спецслужб якраз полягає в дестабілізації ситуації в Україні. Адже пряму агресію вони собі зараз дозволити не можуть. Винятком є лише провокації у зоні бойових дій. Нам не можна забувати, що війна за незалежність України та за незалежні українські медіа триватиме ще довго", – наголосив Цимбалюк.

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху машини, що належала співзасновниці "Української правди" та його цивільній дружині Олені Притулі.

Слідство розглядає п'ять версій мотивів убивства: професійна діяльність, помилкове вбивство (замість Притули), критичні публікації у виданні "Українська правда" та виступи на "Радио Вести", дестабілізація ситуації в Україні, а також конфлікти, що стосуються особистого життя Шеремета.

У червні 2017 року голова парламентського комітету з питань свободи слова й інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомляла, що в межах досудового розслідування у справі Шеремета допитали понад 3000 людей, серед них і очевидців вибуху, і вилучили відеозаписи з камер спостереження.

У Комітеті захисту журналістів заявили, що будуть ініціювати міжнародне розслідування вбивства Шеремета.

Сьогодні спікер Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко заявив, що у справі про вбивство Шеремета досі немає підозрюваних.