У Херсонській області побили активіста, який співпрацював із комісією Ради – Ігор Луценко
Депутат Верховної Ради від "Батьківщини" Ігор Луценко стверджує, що за нападом на херсонського активіста, який співпрацював із тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради з розслідування вбивства співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк і нападів на активістів, стоїть колишній помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігор Павловський.
У Херсонській області невідомі побили активіста, який співпрацював із тимчасовою слідчою комісією (ТСК) Верховної Ради з розслідування вбивства співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк і нападів на активістів. Про це 19 грудня у Facebook повідомив депутат Верховної Ради від "Батьківщини" Ігор Луценко.
"Мені подзвонили і повідомили, що, виявляється, позавчора напали на місцевого активіста. Кілька злочинців із битами в балаклавах, удень біля під'їзду. Активіст просив не вказувати його ім'я та всі подробиці, отож, про них дізнаються тільки правоохоронці", – написав він.
Нардеп заявив, що це пов'язано з діяльністю ТСК, оскільки нападники "передавали привіт, тим, хто їй допомагає".
Луценко стверджує, що проти активістів готують нові злочини.
"До мене надійшла інформація, що підозрюваний [колишній помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігор] Павловський, котрий, як уважає слідство, є одним з організаторів убивства Гандзюк, проплатив "покарання" одного зі свідків, котрий давав покази нашій комісії. За цим свідком зараз ведуть спостереження представники місцевої організації "Ніхто крім нас". Помічені їхні машини, котрі відстежують переміщення цього свідка. Як правило, так діють перед тим, як здійснити замах або побиття", – стверджує Луценко.
Нардеп додав, що "за своїми каналами" звернувся до правоохоронців, але переконаний, що системно цю проблему не розв′язати.
"Слід міняти керівництво регіональних силових структур, уводити туди нейтральних людей, не пов'язаних із місцевими бандами", – резюмував він.
31 липня Гандзюк облили сірчаною кислотою в Херсоні. 4 листопада вона померла в одній із київських лікарень.
У серпні було заарештовано ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку сірчаною кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Васяновича, Вишневського та Горбунова згодом відпустили під домашній арешт.
12 листопада правоохоронці заарештували Павловського. Його підозрюють у переданні грошей Торбіну.
Комісію Верховна Рада створила 6 листопада. Її очолив позафракційний нардеп Борислав Береза, до складу увійшли нардепи від Блоку Петра Порошенка Юрій Буглак, Валерій Карпунцов, Мустафа Найєм, Максим Саврасов, Василь Яніцький, депутати від "Народного фронту" Ігор Алексєєв, Сергій Висоцький, Антон Геращенко, парламентарії від Опозиційного блоку Юрій Павленко і Дмитро Шпенов, депутат від "Самопомочі" Олена Сотник, нардепи від "Батьківщини" Ігор Луценко, із групи "Партія "Відродження" Андрій Шипко, із групи "Воля народу" Євген Рибчинський, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, позафракційний нардеп Остап Єднак.
20 листопада комісія визначила список справ, якими буде займатися. Це справа київської активістки Валентини Макарової (її сильно побили в липні 2015 року); справи одеських активістів Віталія Устименка, Олега Михайлика та Сергія Стерненка (на них нападали в різний час протягом 2018 року, зокрема із застосуванням вогнепальної зброї); справа колишнього глави фракції "Блок Петра Порошенка "Солідарність" у міськраді Сєвєродонецька Сергія Самарського (його вбили в листопаді 2017 року); справи Гандзюк і ветерана антитерористичної операції Віталія Олешка (позивний Олешка – Сармат, його застрелили в липні 2018 року в Бердянську); справу активіста Миколи Бичка (його виявили повішеним у червні 2018 року в лісі під Чугуєвом).
Комісія вже проводила засідання в Херсоні й Одесі.