У прокуратурі Києва заявили, що не намагалися вилучити сервер із реєстром інсулінозалежних пацієнтів
Обшуки, які проводили 20 вересня у Державному експертному центрі, були пов'язані зі справою про заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, повідомили в прокуратурі Києва.
Прокуратура Києва не намагалася вилучити сервер із реєстром інсулінозалежних українських пацієнтів. Про це йдеться в заяві відомства у Facebook, опублікованій 20 вересня.
У прокуратурі зазначили, що розслідують імовірне заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах під час закупівлі та використання Державним експертним центром програмного забезпечення для обліку хворих на цукровий діабет, і у зв'язку із цим уцентрі проводили санкціонований судом обшук із метою вилучення копії відповідної комп'ютерної програми.
"Наголошуємо, що прокурором та слідчим у кримінальному провадженні будь-які дії щодо вилучення серверів із реєстром пацієнтів, що може спричинити призупинення його роботи, не здійснюється. Указані слідчі дії проводяться із залученням відповідних IT-фахівців для здійснення коректного копіювання комп'ютерної програми і унеможливлення витоку конфіденційної інформації щодо пацієнтів... Слідчі дії не створюють перешкод для роботи серверів Державного експертного центру та відповідних реєстрів", – заявили у прокуратурі.
У відомстві закликали центр добровільно надати ключі доступу до програмного забезпечення, щоб його можна було безпечно скопіювати й за присутності співробітників видалити дані про пацієнтів.
У Міністерстві охорони здоров'я України заявляли, що 20 вересня правоохоронні органи прийшли з обшуками в Державний експертний центр і намагалися вилучити сервер із реєстром інсулінозалежних пацієнтів. У міністерстві зазначили, що перерви в роботі сервера можуть призвести до припинення роботи реєстру, що призведе до перерв у забезпеченні пацієнтів препаратами інсуліну.