У Закарпатській області проводять масштабну спецоперацію проти організаторів незаконної діяльності на кордоні – Держприкордонслужба
Наразі обшуки в Закарпатській області тривають у десятках приміщень, у приватних осіб, підозрюваних у протиправній діяльності, повідомила Держприкордонслужба України.
Держприкордонслужба України спільно з підрозділами Міністерства внутрішніх справ та військової прокуратури 16 листопада проводить у Закарпатській області масштабну спецоперацію. Про це повідомила прес-служба Держприкордонслужби України.
"Основна мета – нанесення суттєвого удару по організаторах незаконної діяльності на державному кордоні України. На цей час обшуки тривають у десятках приміщень, у приватних осіб, які причетні до протиправної діяльності", – ідеться в повідомленні.
До спецоперації залучили прикордонну авіацію і спецтехніку.
Сьогодні видання Mukachevo.net повідомляло, що приблизно о 7.00 у санаторії "Карпати" поряд із Мукачевом спецпризначенці затримали одного з відпочиваюльників – Аттілу Горвата, відомого під прізвиськом Докі. Велика Бийгань, де проводили слідчі дії, – його рідне село.
За даними видання "Закарпаття онлайн", затримано понад 20 осіб, вилучено гроші, велику кількість тютюнових виробів, підроблені документи, паспорти інших держав, що свідчать про подвійне громадянство затриманих.
14 липня 2016 року в ефірі телеканала "24" вийшов сюжет "Хто приватизував землі на українському кордоні для контрабанди". У ньому йшлося про Горвата. "Уже приблизно три роки Докі і його люди – власники земельних ділянок на кордоні. Він поставив там свої оглядові вежі, паркан і шлагбауми. У 2015 році частину ділянок повернули державі, але Аттіла і далі вважає їх своїми. А прикордонники не намагаються прибрати його "інфраструктуру", – зазначали журналісти.
Автори сюжету стверджували, що Докі займається контрабандою наркотиків і переправленням нелегальних мігрантів.
14 жовтня головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що 150-кілометрова ділянка кордону на Закарпатті між Україною та Угорщиною є приватною. За словами Матіоса, історія з "приватним кордоном" триває вже 10 років.
Державна прикордонна служба України зі свого боку повідомила, що в повному обсязі охороняє кордон з Угорщиною на Закарпатті, де прикордонна зона проходить близько до приватних земельних ділянок.
Речник Закарпатської облдержадміністрації Ярослав Галас сказав, що у приватній власності є земельні ділянки не тільки на українському кордоні з Угорщиною, але і з Румунією та Словаччиною. Він уточнив, що довжина кордону з Угорщиною – 130 км.