У Запоріжжі правоохоронці звільнили з "реабілітаційного центру" майже 100 алко- та наркозалежних людей

У більшості випадків ініціаторами лікування ставали родичі людей, що потрапили в ув'язнення
Фото: zp.npu.gov.ua

Представники релігійної чи псевдорелігійної організації в Запоріжжі в так званому реабілітаційному центрі насильно утримували майже 100 алко- та наркозалежних людей, яких не лікували і били за кожну провину.

Правоохоронці в Запоріжжі звільнили майже 100 алко- та наркозалежних людей із різних міст України, яких насильно утримували в незаконному центрі реабілітації, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час брифінгу у прокуратурі області, пише "Інтерфакс-Україна".

За його словами, у Запоріжжі 20 вересня пройшло п'ять обшуків, під час яких виявили та звільнили нарко- та алкозалежних людей із ознаками побоїв. Їх насильно утримували у спеціально обладнаних будинках із ґратами на вікнах.

Зараз вони дають свідчення.

Було встановлено, що в незаконних місцях позбавлення волі людей утримували представники "релігійної чи псевдорелігійної громади", яку очолює мешканець Полтавської області, що перебуває в розшуку.

Також до скоєння злочину причетні четверо чоловіків, що створили на території Запоріжжя центр реабілітації осіб із наркотичною та алкогольною залежністю, який не є лікувальним закладом. Заклад не мав необхідних документів та медичного персоналу.

У Головному управлінні Національної поліції повідомили, що людей насправді ніхто не лікував.

"Їх незаконно позбавляли волі та утримували із застосуванням психологічного та фізичного насилля. Розташовувалась ця організація за п’ятьма адресами у Запоріжжі та Запорізькому районі... У більшості випадків ініціаторами "лікування" ставали родичі, які сплачували за утримання в центрі від 2500 грн до 3500 грн на місяць", – ідеться в повідомленні прес-служби поліції.

Людей, яких утримували в закритому приміщенні, били й морили голодом за будь-яку провину.

Відкрито кримінальне провадження за статтями Кримінального кодексу України "незаконне позбавлення волі або викрадення людини" і "тортури".