У бійці біля суду в Чорноморську постраждало 20 правоохоронців – МВС
За словами радника начальника Одеського обласного управління поліції Руслана Форостяка, силовики під час суду у "справі 2 травня" стали об'єктами "народного гніву".
Унаслідок хуліганських дій біля Іллічівського міського суду у Чорноморську Одеської області щонайменше два десятки правоохоронців дістало тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Про це повідомив у Facebook радник начальника обласного управління Національної поліції Руслан Форостяк.
Інформації про постраждалих серед активістів у поліції немає, зазначив він.
За словами Форостяка, поява великої групи патріотично налаштованих людей біля суду, де проходило заключне слухання у справі про масові заворушення в Одесі 2 травня 2014 року, була очікуваною. Їхня реакція на виправдувальний вердикт через брак доказів – теж.
"І тут, як завжди, підрозділи правоохоронців, що брали участь в охороні публічного порядку під час судового засідання, стали "заручниками" та об'єктами для агресії, весь "народний гнів" був спрямований саме на них. Після тривалих сутичок із застосуванням газу та інших спецзасобів ситуацію вдалося взяти під контроль", – написав радник.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 (групове хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для завдання тілесних ушкоджень) Кримінального кодексу України, додали в Головному комітеті поліції.
18 вересня колегія Іллічівського міськсуду ухвалила виправдувальний вирок щодо всіх осіб, які, на думку слідства, були причетні до заворушень, що призвели до загибелі людей 2 травня 2014 року в Одесі.
Перед будівлею суду спалахнула бійка за участю активістів, невдоволених вердиктом, і силовиків. За деякий час виправданих фігурантів справи (окрім двох, яким оголошено нову підозру), їхніх родичів та адвокатів вдалося евакуювати, пише "Думская".
2 травня 2014 року в Одесі сталися масові зіткнення між патріотично налаштованими громадянами і проросійськими сепаратистами. Протистояння почалося після того, як на Олександрівському проспекті група озброєних бойовиків напала на учасників маршу "За єдину Україну". Перший загиблий із числа проукраїнських мітингувальників помер від кульових поранень, завданих з автоматичної зброї. Обидві сторони зводили барикади, закидали опонентів бруківкою, "коктейлями Молотова". Водночас антимайданівці стріляли з автоматичної зброї під прикриттям міліції.
Після цього епіцентр подій перемістився на Куликове поле, де було встановлено наметове містечко Антимайдану. Прихильники сепаратистів сховалися в Будинку профспілок, із даху будівлі кидали "коктейлі Молотова" і стріляли з вогнепальної зброї. Після цього в будівлі почалася пожежа.
Унаслідок конфлікту і спричиненої ним пожежі в Будинку профспілок загинуло 48 людей, більше ніж 200 дістало поранення. Події 2 травня 2014 року в Одесі активно використовувала російська пропаганда для нагнітання антиукраїнських настроїв.