В організмі підозрюваної у скоєнні смертельної ДТП у Харкові Зайцевої виявили кодеїн – поліція
Стосовно учасників аварії 18 жовтня в Харкові було проведено психіатричну, наркологічну і хіміко-токсикологічну експертизи, заявив начальник Слідчого управління Головного управління Національної поліції Сергій Чиж.
В організмі підозрюваної у скоєнні ДТП у Харкові 18 жовтня Олени Зайцевої виявлено речовини, що містять кодеїн, заявив начальник Слідчого управління Головного управління Національної поліції Сергій Чиж у коментарі журналістам, повідомляє харківське видання Media Port.
"Щодо учасників аварії проведено психіатричну, наркологічну і хіміко-токсикологічну експертизи. Згідно з висновками досліджень, в організмі водія автомобіля Lexus виявлено речовини, які містять кодеїн", – підкреслив Чиж.
Він розповів, що за час розслідування допитано понад 100 осіб, призначено понад 40 експертиз.
"Зараз на стадії завершення 14 цитологічних експертиз щодо біологічних і цитологічних речовин, вилучених з автомобілів. Призначено автотехнічну експертизу... Експерти планують закінчити їх до 10 грудня цього року", – зазначив Чиж.
Зі свого боку, начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту Олександр Умніков повідомив, що на сьогодні вирішують питання щодо виділення матеріалів в окреме провадження стосовно автошколи, де проходила навчання Зайцева.
Кодеїн – алкалоїд опіуму, використовують як протикашльовий лікарський засіб центральної дії. Володіє слабким наркотичним (опіатним) і болезаспокійливим ефектом, у зв'язку з чим його використовують також як компонент болезаспокійливих ліків.
Увечері 18 жовтня в Харкові на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова автомобіль Lexus RX350 зіткнувся з Volkswagen Touareg, який вилетів на тротуар і збив пішоходів. Унаслідок ДТП загинуло шестеро людей, п'ятеро постраждали.
За кермом Lexus була 20-річна прийомна донька харківського бізнесмена Василя Зайцева Олена, а за кермом Volkswagen – 49-річний бізнесмен Геннадій Дронов.
Суд 20 жовтня ухвалив рішення заарештувати Зайцеву до 16 грудня без права застави. Їй інкримінують порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України). Максимальна санкція статті передбачає 10 років позбавлення волі.
6 листопада Дронову оголосили про підозру. Поліція вважає, що він порушив правила дорожнього руху, зупинившись за світлофорним об'єктом, рухався на заборонний (жовтий) сигнал світлофора, перед початком руху не переконався в безпеці виконуваного маневру.
8 листопада суд заарештував Дронова на 42 дні без можливості вийти під заставу.
10 листопада адвокати бізнесмена оскаржили арешт. 16 листопада апеляційний суд відмовився пом'якшити йому запобіжний захід.