В Україні налічують понад 3 тис. таборів ромів – Князєв
У 2018 році в поліцію надійшло шість повідомлень про напад на поселення ромів: три – в Києві, два – у Львівській області й одне – на Тернопільщині, повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв.
В Україні є понад 100 тис. осіб ромської національності, які живуть у більше ніж 3 тис. таборах. Про це 6 липня на зустрічі з послами та дипломатами країн G7 заявив голова Національної поліції України Сергій Князєв, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.
За словами Князєва, загалом у країні приблизно 3100 місць компактного проживання ромів.
"У 2018 році до поліції надійшло шість повідомлень щодо нападу на такі поселення: три – у Києві, два – у Львівській області, одне – у Тернопільській. Наразі у поліції зареєстровано дев'ять кримінальних проваджень, із яких чотири – за фактами хуліганських дій, три – за ознаками порушення рівноправності громадян, одне – за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, а також одне провадження – за фактом умисного вбивства", – зазначив він.
Усі ці злочини скоювали групи радикально налаштованої молоді, підкреслив голова Нацполіції.
Метою правопорушень Князєв назвав "публічне знищення таких поселень та збурення соціальної напруги в державі".
"Усі ці напади – добре сплановані та організовані. До них причетні парамілітарні громадські організації, які хибно позиціонують себе захисниками правопорядку, незаконно наділивши самі себе функціями забезпечення публічної безпеки", – додав він.
23 червня учасники неонацистського угруповання "Твереза і зла молодь" атакували табір ромів на околиці Львова. Від ножових поранень загинув 24-річний чоловік, ще чотири людини, серед яких 10-річна дитина, дістали тілесні ушкодження. Усі жертви – роми із Закарпаття.
Спочатку правоохоронці повідомили, що затримали дев'ятьох львівських школярів і 20-річного організатора нападу. Їх повідомили про підозру.
Дії частини затриманих кваліфікували за п. 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, вчинене групою осіб за попередньою змовою). Санкція статті – позбавлення волі на строк до 15 років або довічне ув'язнення.
25 червня двох зловмисників заарештували на 60 днів без права застави, наступного дня такий самий запобіжний захід суд обрав для ймовірного організатора нападу і ще п'ятьох неповнолітніх.
Напад засудили в ООН, Парламентській асамблеї Ради Європи та посольстві США в Україні.