У закладеній у машину Шеремета вибухівці була речовина, аналогічна тій, яку виявили у вилученій в Антоненка міні – поліція
Експерти з'ясували, що знайдений під час обшуку в підозрюваного у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета військовослужбовця Андрія Антоненка речовий доказ є вихолощеною промислово виготовленою бойовою протипіхотною осколковою міною спрямованої дії МОН-50. У корпусі міни фахівці виявили залишки вибухової речовини на основі гексогену, яка була також в основі саморобного вибухового пристрою, який підірвав машину журналіста Павла Шеремета.
У підриві автомобіля журналіста Павла Шеремета у 2016 році було використано речовину, аналогічну тій, яку правоохоронці виявили у вилученій у підозрюваного військовослужбовця Андрія Антоненка міні. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України.
Такий висновок зробили слідчі, отримавши результати вибухотехнічної експертизи. Дослідження проводили фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
Згідно з висновком експертів, вилучений під час обшуку в Антоненка речовий доказ є вихолощеною промислово виготовленою бойовою протипіхотною осколковою міною спрямованої дії МОН-50. Її корпус було споряджено вибуховою речовиною ПВР-5А, обидві 1987 року виготовлення.
У корпусі міни фахівці знайшли залишки вибухової речовини на основі гексогену. Саме цей матеріал і був у основі саморобних вибухових пристроїв, за допомогою яких скоїли замах на вбивство підприємця в Косові Івано-Франківської області, і підірвали авто Шеремета.
На корпусі й усередині досліджуваного предмета експерти також виявили змішані біологічні сліди, належність яких ще буде встановлено.
У поліції зазначили, що Антоненко відмовився пояснювати походження і мету зберігання вилученого предмета. Крім того, він відмовляється від проведення слідчих експериментів і давання свідчень.
ПВР-5А на 85% складається з гексогену, це стандартний заряд МОН-50.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того ж дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь (суд відправив її під домашній арешт), Антоненко (заарештовано), дитяча хірургиня і волонтерка Юлія Кузьменко (поміщено під варту), а також подружжя Владислав та Інна Грищенки, які фігурують у справі як "особи, які володіють інформацією".
Подружжя Грищенків з'явилося у справі Шеремета після того, як вони стали фігурантами справи про замах на бізнесмена в Косові Івано-Франківської області. Вони теж перебувають під арештом.
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко, Антоненка також називають організатором злочинної групи, Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери на маршруті прямування спільників.
Антоненко не визнає своєї провини. Під час засідання суду військовослужбовець заявив, що на відео замінування авто Шеремета був не він.
Національна поліція України 18 грудня оприлюднила відео з розшифруванням переговорів Антоненка. Правоохоронці вважають, що в день свого затримання просив брата дружини прибрати з шафи міну, яку заховали в IT-компанії під виглядом роутера.
Сьогодні суд розглядає апеляцію захисту Антоненка.