"Він увесь чорний". Урятований біля берегів Туреччини український моряк заявив, що не знає про походження вугілля на судні
Моряк Олег Геращенко, який урятувався під час аварії суховантажу Volgo Balt 214 біля берегів Туреччини, заявив, що не знає, хто власник судна. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України зауважувало, що порт Азов у Ростовській області РФ, із якого йшов суховантаж, часто використовують для незаконного вивезення вугілля з окупованого Донбасу.
Українські моряки, які постраждали в Чорному морі під час аварії суховантажу Volgo Balt 214, не знають про походження вугілля, яке перевозило судно. Про це "Громадському" 8 січня заявив один з урятованих моряків, Олег Геращенко з Херсона.
"Це мені невідомо, це нікому з нас точно невідомо. Там порт дуже великий (судно йшло з російського порту Азов. – "ГОРДОН"), вантаж того ж вугілля дуже різний: є дрібний, є великий – він увесь чорний, і на ньому не написано, звідки він поступає в ті порти", – сказав моряк.
За словами Геращенка, він не знає, хто є власником суховантажу.
"У нас написано "Панама", ми цю інформацію не дізнавалися, не хотіли [дізнаватися], нам не треба була ця інформація", – зауважив моряк.
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України зауважувало, що порт Азов у Ростовській області РФ, із якого йшов суховантаж, "часто використовується для незаконного вивезення вугілля з окупованого Донбасу в порти Туреччини та інших країн".
Суховантаж Volgo Balt 214 під прапором Панами з вантажем вугілля вийшов із порту Азов у турецький Самсун. Уранці 7 січня він затонув, за попередніми даними, від удару хвилі. Із 13 осіб на борту загинуло шість – четверо українців і двоє громадян Азербайджану.
Вижити після катастрофи вдалося сімом українським морякам. 10 січня їх планують виписати з лікарні в Туреччині.
За даними на 8 січня, турецькі рятувальники підняли на поверхню тіла трьох моряків, одного з них ідентифікували – він українець.