Витік хімікатів у Рось. У Вінницькій ОДА заявили, що інсектицидів у річці немає
Станом на 8.00 10 червня в річці Рось на кордоні Вінницької та Київської областей не зафіксували перевищення допустимої норми небезпечних речовин, заявив заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко.
Серед хімікатів, які потрапили в річку Рось унаслідок ДТП у Вінницькій області, не було інсектицидів, заявив 10 червня на брифінгу перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко, повідомляє "Укрінформ".
"Станом на 8.00 понеділка в результаті забору води на межі Вінницької та Київської областей не зафіксовано концентрацій небезпечних речовин, які перевищують гранично допустиму норму. Це речовини другого-третього класу небезпеки, після використання деяких із них на полях можна працювати вже через день або на третій день", – сказав Гижко.
Він зазначив, що інформації про витік у річку інсектициду "Нурал-У" не підтвердили. Водночас, за словами Гижка, у місці потрапляння в річку хімікатів зафіксовано перевищення допустимих норм вмісту фунгіцидів і гербіцидів. Щоб убезпечити людей і тварин, цю зону позначили обмежувальними стрічками.
Гижко також зазначив, що в області не зафіксували загибелі тварин унаслідок витоку хімікатів.
Витік хімікатів у водойму стався 9 червня у Погребищенському районі Вінницької області. За даними рятувальників, вантажний мікроавтобус Mercedes-Benz Sprinter з'їхав у ставок, перекинувся і загорівся. Вогнем було пошкоджено каністри з гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин. У ставок, а потім у річку Рось потрапило приблизно 800 л небезпечних речовин.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом забруднення річки, а також за фактом крадіжки хімікатів.
У Держслужбі України з надзвичайних ситуацій заявили, що моніторять якість води в місцях водозабору та водосховищах акваторії річки Рось. Купання в річці, вилов риби і випас худоби в акваторії Росі тимчасово заборонені.
Припинено роботу Білоцерківської фільтрувальної станції, що забезпечує водою Білу Церкву та Умань Черкаської області. Подання води обмежено також у Миронівському та Богуславському районах Київської області.
Результати хіміко-біологічного аналізу на вміст хімічних речовин у воді очікують 10 червня.