Влада готує компенсації людям, які втратили майно через пожежу в Житомирській області
Орієнтовна сума збитків, завданих пожежею в Житомирській області, становить 25 млн грн, повідомили в Офісі президента України.
Кабінет Міністрів України цього тижня розгляне питання компенсації збитків жителям Житомирської області, яких вони зазнали через пожежі в регіоні. Про це 20 квітня президенту України Володимирові Зеленському доповіли на нараді з членами уряду і представниками правоохоронних органів, повідомляє пресслужба Офісу президента.
Наразі влада Житомирської області проводить попередній підрахунок збитків, яких місцевим жителям завдала пожежа.
"Цю допомогу потрібно буде надати з резервного фонду. Якщо люди втратили будинки, якщо їм потрібні будматеріали, треба подивитися, що необхідно, – і допомогти. Держава має підтримувати громадян у такий складний період", – підкреслив Зеленський.
Також главу держави повідомили про те, що через надзвичайну ситуацію було евакуйовано приблизно 50 жителів Житомирської області.
Зазначено, що багато згорілих у пожежі будинків були порожніми, й обійшлося без жертв. Орієнтовна сума збитків становить 25 млн грн.
Лісова пожежа в Овруцькому районі Житомирської області триває із середини квітня, на території Київської області в Чорнобильській зоні відчуження – від початку квітня.
Станом на ранок 20 квітня, як повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій, до гасіння пожежі в Житомирській області залучено 963 людей і 157 одиниць техніки, зокрема три літаки Ан-32П. У Чорнобильській зоні вогонь гасять 1322 людини і 292 одиниці техніки, зокрема три вертольоти.
У ДСНС запевнили, що загрози об'єкту "Укриття", сховищу радіаційних відходів та іншим критичним об'єктів зони відчуження немає, радіаційний фон у Києві та Київській області в межах норми.
За даними Державної екологічної інспекції, пожежа в Київській області спалахнула через підпал трави (пізніше поліція затримала двох осіб, імовірно, причетних до підпалу). Вогонь у Житомирській області, як припустили в Держагентстві лісових ресурсів, виник через обрив високовольтних ліній під час урагану або підпалу сухостою.