Вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії танкера в Одесі перевищено у 53 рази – екоінспекція
Співробітники Держекоінспекції України постійно перебувають на місці аварії танкера Delfi, який сів на мілину біля берегів Одеси, поінформував в.о. глави відомства Єгор Фірсов.
У Чорному морі біля берегів Одеси, де сів на мілину танкер Delfi, зафіксовано перевищення вмісту нафтопродуктів у 53 рази вище за норму. Про це 22 листопада повідомив у Facebook в.о. глави Держекоінспекції України Єгор Фірсов.
"Сьогодні біля Одеси сів на мілину танкер Delfi (під прапор Молдови). Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Кримсько-Чорноморського округу здійснено виїзд та проведено відбір проб вод на місці знаходження підтопленого танкера та передано до відділу інструментально-лабораторного контролю інспекції. У результаті встановлено перевищення за вмістом у воді нафтопродуктів у 53 рази на місці аварії", – написав він.
Фірсов додав, що співробітники Держекоінспекції зараз залишаються на місці аварії і проводять постійний моніторинг місця забруднення.
"Представники Державної екологічної інспекції відповідно до закону і процедур розрахують шкоду, завдану природному середовищу, із подальшим зверненням із претензією щодо відшкодування завданих збитків", – додав він.
Сьогодні рятувальники евакуювали капітана і двох членів екіпажу танкера, їх госпіталізували, наразі медики борються за їхнє здоров'я, повідомив голова Одеської обласної держадміністрації Максим Куций у Faceebook.
Усі троє моряків є українцями. Спочатку вони відмовлялися покидати судно.
Пресслужба Адміністрації морських портів України (АМПУ) повідомила сайту "ГОРДОН", що зараз у районі місця події триває трибальний шторм, швидкість вітру сягає 12–14 м/с.
Ліквідацію наслідків аварії розпочнуть після того, як буря вщухне, зазначили в АМПУ. Спочатку екологічні служби Адміністрації морських портів установлять плавучі загородження, щоб уникнути розповсюдження плям паливно-мастильних матеріалів у море, потім оперативний штаб ухвалить рішення про те, як прибрати танкер із міського пляжу.
Власником Delfi є компанія, яка зареєстрована
Танкер опустився на бік і поступово затоплюється. В Адміністрації морських портів України спочатку заявляли, що танкер був порожнім, але на воді видно чорні та райдужні плями, як від розливу пального.