Від початку року в Київській області на ботулізм захворіло троє людей, одна померла
В одному з випадків захворювання на ботулізм постраждалий вживав в'ялену рибу, у другому не виявлено зв'язку між захворюванням і вживанням продуктів, а в третьому зафіксовано вживання рибних консервів промислового виготовлення, баклажанів домашнього виготовлення і риби, купленої на ринку в Херсонській області, засоленої і надісланої поштою, повідомили в Держспоживслужбі України.
Від початку 2019 року на ботулізм у Київській області захворіло троє людей. Про це повідомила пресслужба Головного обласного управління Держспоживслужби 17 жовтня.
Один із хворих помер.
"У першому випадку ймовірною причиною стало споживання потерпілим риби в'яленої (філе риби сушеної шматочками), у другому випадку не встановлено зв’язку зі споживанням харчових продуктів, а в третьому потерпілий споживав рибні консерви промислового виготовлення, баклажани мариновані домашнього виготовлення та рибу кефаль, що була придбана на ринку в Херсонській області, засолена в домашніх умовах та надіслана споживачу через відділення "Нова пошта" упродовж двох днів", – повідомили у службі.
Зараз зразки залишків цих харчових продуктів досліджують на наявність ботулотоксину.
У Держспоживслужбі закликали уважно ставитися до продуктів із риби і м'яса, не вживати після закінчення терміну зберігання або якщо виникають сумніви щодо їхньої якості.
Ботулізм – захворювання, спричинене вживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник хвороби розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) в разі неправильних умов зберігання або транспортування продуктів харчування. Найкращий спосіб захистити своє здоров'я – утримуватися від їжі, про якість якої споживачеві точно не відомо. До факторів ризику належить вживання термічно не оброблених в'яленої, солоної та консервованої риби, виробів із м'яса.