Замах на українського розвідника навесні 2019 року в Києві скоїло двоє громадян РФ під керівництвом російських спецслужб – Офіс генпрокурора
Прокурори Офісу генпрокурора завершили досудове розслідування замаху на українського розвідника в Києві у квітні 2019 року. Зараз підозрювані та їхні адвокати ознайомлюються з матеріалами справи.
Прокурори департаменту нагляду за кримінальними провадженнями щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора завершили досудове розслідування щодо двох громадян РФ, яких підозрюють у спробі підірвати автомобіль співробітника української розвідки. Про це йдеться в повідомленні пресслужби відомства.
Поліція Києва вранці 4 квітня 2019 року повідомила, що в Голосіївському районі столиці стався вибух, потерпілого госпіталізували у важкому стані. Бутусов написав, що автомобіль належить офіцерові української розвідки, а саморобну міну на автостоянці намагався закласти громадянин однієї з країн Середньої Азії. Сам диверсант вижив.
У Генеральній прокуратурі підтвердили, що вибух машини в Києві був спробою вбивства співробітника українських спецслужб.
Офіцер, на якого було скоєно невдалий замах, служив свого часу разом із Максимом Шаповалом – командиром спецпризначенців ГУР МО, якого підірвали в Києві 2017 року.
СБУ висунула підозру особі, яка, імовірно, є співучасником диверсанта. За місцем проживання підозрюваного 5 квітня відбувся обшук. Вилучено кошти – майже 1,5 млн грн, $24,3 тис., €4,8 тис. і 9,7 тис. туркменських манатів. Суд наклав на ці гроші арешт.
За даними слідства, інформацію про пересування автомобіля Chevrolet, який належав офіцерові українських спецслужб Б., диверсантам передав співробітник податкової поліції.
Слідство встановило, що злочин організували співробітники спецслужб РФ, а його безпосередніми виконавцями були громадяни Росії з-поміж колишніх працівників правоохоронних органів. Вони прибули до України, використовуючи завідомо підроблені паспорти громадян Киргизстану.
Підозрюваним інкримінують скоєння злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу (замах на терористичний акт), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження з вогнепальною зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами) та ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа).
Наразі підозрювані та їхні адвокати ознайомлюються зі справою. Після цього обвинувальний акт буде передано в суд.
У разі визнання провини громадянам РФ загрожує 15 років позбавлення волі.