Збирали підписи за скасування Тріанонського мирного договору. СБУ запобігла провокації на Закарпатті
Експертиза засвідчила, що бюлетені, які зловмисники використовували для анкетування, містили заклики до порушення територіальної цілісності України. Про це повідомили у Службі безпеки України.
У Закарпатській області припинили діяльність групи, дії якої містять ознаки посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, про це повідомила пресслужба Служби безпеки України 10 липня.
За версією слідства, громадян України залучали до втілення стратегій оскарження в міжнародних інститутах результатів Тріанонського мирного договору. Згідно з цим договором 1920 року від Королівства Угорщина відійшли території, зокрема частина земель сучасної Закарпатської області.
Правоохоронці задокументували факт використання представниками іноземних організацій громадянина України для збору підписів жителів області на підтримку петиції про скасування умов Тріанонського мирного договору.
Ініційована СБУ експертиза засвідчила, що бюлетені, які зловмисники використовували для анкетування, містили заклики до порушення територіальної цілісності України.
Організатора анкетування повідомлено про підозру. Йому обрано запобіжний захід. Перевіряють інформацію про ймовірну причетність до антиукраїнської діяльності інших осіб та організацій, зазначили у СБУ.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).
Тріанонський мирний договір було укладено між країнами – переможницями у Першій світовій війні та Угорщиною, яка зазнала поразки. Його підписали 4 червня 1920 року у Великому Тріанонському палаці Версаля, він набув чинності 26 липня 1921 року. Унаслідок підписання Тріанонського мирного договору Угорщина втратила 72% території і 64% населення.
Згідно з переписом населення, проведеним 2001 року, в Україні проживає 151,5 тис. угорців, більшість – у Закарпатській області.