Ан-26 у день катастрофи здійснив шість польотів. Шосте приземлення виявилося фатальним
Літаку АН-26, який розбився під Чугуєвом Харківської області, 43 роки. Про це повідомив представник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
Ан-26 вважають одним із найнадійніших літаків, які є на озброєнні в України, про це в інтерв'ю "Обозревателю", яке опубліковано 27 вересня, повідомив представник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
"Це така "робоча конячка", яка постійно літає. На сьогодні Ан-26 експлуатуються у трьох частинах Повітряних сил ЗСУ", – повідомив він.
25 вересня Ан-26 виконав шість польотів, шосте приземлення виявилося фатальним.
"У плані польотів зазначено, що повинні були літати до 23.00. На штурманському літаку відпрацьовувалися завдання саме штурманської підготовки. Польоти в умовах обмеженої видимості, польоти за приладами. Будь-то туман, нічний час – це входить у бойову підготовку льотчиків", – розповів Ігнат.
За його інформацією, керував літаком командир, який має 720 годин нальоту, майор Богдан Кишеня.
Літаку, який розбився під Чугуєвом Харківської області, було 43 роки. За словами Ігната, літаки АН-26 мають ресурс до 50 років, якщо їхній стан добрий, вони продовжують літати.
Ігнат підкреслив, що причину авіакатастрофи встановлять під час слідства, стверджувати, що курсантів відправили "на іржавому кориті", не можна.
Навчальний літак Ан-26Ш упав і загорівся за 2 км від військового аеродрому Чугуєва увечері 25 вересня. На борту перебували 27 осіб: семеро військовослужбовців (члени екіпажу та інструктори) і 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба.
26 людей загинули. Життю єдиного вцілілого курсанта В'ячеслава Золочевського загрози немає.
За даними Служби безпеки України, за кілька хвилин до катастрофи командир літака повідомив про відмову лівого двигуна і попросив дозволу на приземлення, проте з невстановленої причини повітряне судно розбилося збоку від злітно-посадкової смуги.