Балуха били з метою вбити. Про це свідчить характер каліцтв – Чийгоз
Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від "Європейської солідарності" Ахтем Чийгоз не вважає, що напад на колишнього в'язня Кремля Володимира Балуха міг бути пограбуванням.
Колишнього в'язня Кремля Володимира Балуха хотіли вбити. Такого висновку дійшов заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від "Європейської солідарності" Ахтем Чийгоз.
"Володі зробили операцію на голові. Він зараз у реанімації. Можу сказати однозначно, що його били з метою вбити. Про це свідчить характер каліцтв", – сказав він "Фактам" 9 вересня.
Чийгоз не вважає, що напад міг бути пограбуванням.
"Коли я зателефонував йому, мені відповіла жінка, яка, як з'ясувалося згодом, знайшла Володю, який лежав на землі непритомний. Вона відразу сказала, що речі на місці – і телефон, і гаманець, і сумка. Сумка лежала віддалік. Ніякого пограбування не було", – підкреслив він.
Зараз стан Балуха "дуже-дуже" тяжкий, додав нардеп.
Балуха побили в ніч на 8 вересня в Києві. У нього зламані рука і ключиця, також діагностовано тяжку черепно-мозкову травму. Балуха доправили в лікарню напередодні опівдні без тями, увечері прооперували, розповідала нардепка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко. Уранці 9 вересня стало відомо, що колишній в'язень Кремля не приходив до тями, його під'єднали до апарата ШВЛ.
У поліції поінформували, що в Балуха під час госпіталізації не знайшли телефона та банківської картки. Митрополит Сімферопольський та Кримський ПЦУ Климент, який був громадським захисником Балуха, розповів виданню "ГОРДОН", що жінка, яка виявила Балуха в районі Гідропарку, знайшла на місці події також його телефон і сумку з особистими речами та документами.
Правоохоронці кваліфікували подію як розбій. Офіс президента вимагає швидкого і повного розслідування, не відкинувши політичної версії нападу. Поліція шукає свідків нападу.
Балух балотуватиметься на місцевих виборах у Київській області від "Європейської солідарності".
Фермера Балуха затримали в анексованому Росією Криму після обшуку у грудні 2016 року. Як стверджували у ФСБ, на горищі його будинку знайшли патрони і тротилові шашки. Адвокати та правозахисники говорили, що Балух став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який він вивісив у дворі свого будинку.
У липні 2018 року за сукупністю двох кримінальних справ Балуха засудили до п'яти років колонії загального режиму і штрафу в розмірі 10 тис. руб. (приблизно 4 тис. грн). У своєму останньому слові українець заявив про політичний мотив переслідування.
7 вересня 2019 року Балух повернувся в Україну в межах українсько-російського обміну утримуваними особами.