"Бив і принижував курсантів, намагаючись "навчити" їх дисципліни". ДБР затримало начальника курсу військової академії у Львові

Офіцерові загрожує до 12 років ув'язнення
Фото: dbr.gov.ua

У Львові працівники Державного бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України повідомили начальника навчального курсу одного з факультетів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного про підозру в застосуванні насильства щодо підлеглого, вчиненого в умовах воєнного стану. Про це 11 червня поінформувала пресслужба ДБР.

"Офіцер понад рік бив і принижував курсантів, намагаючись "навчити" їх дисципліни й порядку. Це відбувалося на території академії у Львові та в казармах в одному із сіл області", – ідеться в повідомленні. Про так звані виховні методи стало відомо лише в березні цього року, тоді ж зареєстрували кримінальне провадження.

Слідство задокументувало застосування сили щодо чотирьох курсантів, яких викладач, імовірно, бив по голові й у різні частини тіла.

"Він завдавав ударів не лише руками, а й прикладом зброї та ременем. Невдоволення офіцера могли викликати недбало складені речі або помилки в журналі. Одного з курсантів він змусив їсти цигарки перед іншими, бо той спізнився на шикування через куріння. Тож "педагог" вирішив його провчити, змусивши жувати кілька цигарок", – зазначили у ДБР.

Правоохоронці додали, що незадовго до повідомлення про підозру фігуранта перевели на іншу посаду в одну з військових частин у Львівській області.

Офіцера повідомили про підозру в застосуванні військовою службовою особою насильства щодо підлеглого, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 КК України). Йому загрожує до 12 років ув'язнення. 

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 908,4 тис. грн.

Контекст:

Раніше 21-річний курсант академії Олександр Попович заявив, що його відрахували з НАСВ через активну позицію. Він скаржився, зокрема, на порядки в навчальному закладі. Оскільки на скарги керівництво академії нібито не реагувало, в січні курсанти звернулися до Верховної Ради й міністра оборони Рустема Умєрова. Після конфлікту з керівництвом і його відрахування, як повідомив Попович у Facebook, його як мобілізованого перевели до бойової бригади, командиром якої є "офіцер, який принижував курсантів в академії". Народні депутати згодом також робили заяви про порушення в навчальному закладі: про цькування, погане харчування, непрозоре чи нецільове розпорядження гуманітарною допомогою тощо. Керівництво академії від закидів відхрещувалося, пояснюючи це "дискредитаційною кампанією".