Чиновник Міноборони України попався на хабарі в розмірі $9 тис. за зняття з військового обліку
За версією слідства, 60-річний полковник за винагороду мав оформити чоловікові призовного віку документи про зняття з військового обліку для того, щоб він не підпадав під призов за мобілізацією та мав можливість безперешкодно виїхати за кордон у період дії воєнного стану.
Чиновника затримали спільно зі Службою безпеки України під час передання документів та отримання грошей, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).
"Передача коштів відбувалася у два етапи. Спершу підозрюваному передали $3 тис., а на отриманні другої частини у сумі $6 тис. його затримали", – розповіла речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі "Українській правді".
Під час досудового розслідування було проведено низку обшуків, повідомили у ДБР. За місцем проживання підозрюваного вилучили документи та військові квитки третіх осіб, витяги з медичних карток, аркуші з печатками військових частин, зброю без дозвільних документів та гроші в іноземній валюті, ідеться у повідомленні бюро.
"Слідством установлюється походження вилученої зброї, оскільки на неї відсутні дозвільні документи, та перевіряється причетність до злочину інших службових осіб, у тому числі серед військкомів", – сказала Максимець.
Наразі досудове розслідування триває. Затриманого повідомили про підозру й вирішують питання про обрання запобіжного заходу, додали в бюро.
Чиновника підозрюють у незаконному переправленні осіб через державний кордон (ч. 3 ст. 332 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до дев'яти років, повідомили у ДБР.
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 7 лютого – до 20 травня 2023 року.
Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, крім особливих винятків. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.
Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карають позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.