ДБР викрило 120 посадовців ТЦК та МСЕК, які незаконно переправляли українців за кордон

Зловмисники організовували незаконні схеми переправлення чоловіків за кордон, використовуючи різні методи – ДБР
Фото: dbr.gov.ua

2024 року Державне бюро розслідувань виявило 120 випадків, пов'язаних із незаконною діяльністю посадовців, які переправляли українців за кордон. Про це розповіла радниця з питань комунікації ДБР Тетяна Сапьян 8 січня.

У повідомленні йдеться, що 2024 року працівники ДБР розслідували 287 кримінальних проваджень щодо таких фактів.

За минулий рік у цих провадженнях повідомили про підозру 120 посадовців, до суду скерували 61 обвинувальний акт. Серед фігурантів найчастіше траплялися працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), лікарі й правоохоронці, зазначила Сапьян.

"Сума лише задокументованих хабарів у кримінальних провадженнях щодо нелегального переправлення військовозобов'язаних через державний кордон склала 11 млн 400 тис. грн. Суди заарештували майно фігурантів загальною вартістю майже 11 млн грн", – ідеться в повідомленні ДБР.

За словами Сапьян, зловмисники організовували незаконні схеми переправлення чоловіків за кордон, використовуючи різні методи. Вони підроблювали медичні діагнози для "клієнтів", оформляли їх як волонтерів або водіїв гуманітарних вантажів, а також знімали з військового обліку за допомогою фіктивних кримінальних проваджень тощо.

Також поширені схеми переведення чоловіків через кордон поза пунктами пропуску або за допомогою "липового" одруження з особою з інвалідністю.