Десятеро українських моряків застрягли в Африці на аварійному судні, один загинув – МЗС
За словами доньки моряка, на судні немає їжі, не працюють холодильники, а температура повітря піднялася до +38 °С. Після кількох днів дрейфу рятувальні служби порту відбуксирували судно ближче до берега і поставили на якір.
"У них був контракт на перегін судна в Індію, але ніхто не сказав, у якому воно жалюгідному стані. У підсумку, коли вони проходили біля Джибуті, у них закінчилося пальне, відмовили системи життєзабезпечення, зіпсувалися продукти", – розповіла вона.
За її словами, один із моряків, житель Очакова, не витримав спеки і помер від інсульту, так і не дочекавшись медичної допомоги. На судні перебуває 11 членів екіпажу, серед яких 10 – українці. Вони також почуваються погано. Вдалося зійти з корабля лише двом членам екіпажу. До судна дістався медик, але він нібито не знайшов підстав для списання людей на берег.
"МЗС України тримає ситуацію із судном Thorn1 на особливому контролі", – повідомив Ніколенко.
За його словами, корабель уже стоїть у порту Джибуті, судно в аварійному стані та не придатне для цільового використання – воно прямувало з Туреччини до Індії для утилізації. Після ремонту судна більшість українських моряків повернеться додому.
За інформацією Ніколенка, у складі екіпажу на борту судна перебуває 10 українців, ще один громадянин України зійшов на берег для отримання медичної допомоги. Речник МЗС підтвердив, що 7 липня на кораблі загинув український інженер-електрик. Україна очікує від джибутійських судмедекспертів інформацію про точну причину смерті.
Спікер зазначив, що одразу після отримання повідомлення про ситуацію на судні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба негайно доручив посольствам України у Греції та Ефіопії вжити невідкладних заходів для захисту інтересів українських громадян.
"Завдяки роботі дипломатів компанія-судновласник планує відправити найближчими днями у Джибуті частину змінного екіпажу для ремонту систем на судні. У порту також перебуває агент судновласника, який забезпечує моряків питною водою, продуктами харчування і, в разі потреби, медикаментами. Після ремонту судно повинно вирушити в альтернативний порт в Аденській затоці, де вісім українських моряків повинні зійти на берег для подальшого повернення в Україну", – розповів Ніколенко.
Він підкреслив, що, з огляду на аварійність судна, МЗС України закликає й інших трьох громадян повертатися разом з основною групою.
"Для надання консульської допомоги нашим громадянам безпосередньо на місці в Джибуті летить український консул в Ефіопії. Він також здійснить оформлення репатріації тіла загиблого моряка", – повідомив Ніколенко.