Фахівці назвали причину масового отруєння в ресторанах Харкова. Усього постраждало 90 осіб
Відвідувачі двох ресторанів Харкова отруїлися через недотримання санітарно-гігієнічного режиму. У закладів була спільна кухня й холодильні потужності, повідомила Держпродспоживслужба України 25 червня за підсумками позапланової перевірки.
Фахівці вважають, що ймовірним джерелом спалаху кишкової інфекції став хворий працівник. Усього постраждало 90 осіб, зокрема 19 неповнолітніх. Госпіталізували 86 осіб, станом на 24 червня в лікарнях залишалися 43 хворі.
За результатами досліджень, в організмах 42 хворих виявили бактерії роду сальмонели. Остаточні діагнози уточнюють.
Два ресторани тимчасово закрили. Одному з них надіслали вимогу знищити, відкликати або вилучити з обігу харчові продукти, що становлять загрозу здоров'ю й життю людини. Під час перевірки на кухні виявили порушення гігієнічних вимог до сировини та готових харчових продуктів, зокрема:
- спільне зберігання сировини й готових харчових продуктів;
- порушення рівня температури та вологості під час зберігання (відсутність гігрометрів, термометрів, психрометрів і їхньої повірки);
- відсутність маркування на мішках із сировиною (рис) і неможливість визначення термінів придатності;
- столи й технологічне обладнання потребують миття та дезінфекції.
Власники ресторанів "Якіторія" і "Мафія" допомагають лікувати постраждалих відвідувачів. Їхні представники повідомили hromadske про закупівлю необхідних ліків та допоміжних речей на 150 тис. грн. Про допомогу їх просила Харківська міська рада. У ресторанах запевняють, що ведуть із хворими "постійну комунікацію та цікавляться їхнім самопочуттям".
Контекст:
У Харкові 17 червня з підозрою на харчове отруєння госпіталізували в лікувальні установи 45 осіб. Згодом кількість постраждалих зросла.
Як повідомили в міськраді, люди, які отруїлися, перед цим їли суші в ресторанах "Мафія" та "Якіторія".
За фактом масового отруєння поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам і масовим отруєнням) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цією статтею передбачає до трьох років позбавлення волі.