Голобуцький: Одеська справа НАБУ – банальний інструмент конкурентної війни та переділ будівельного ринку

Олексій Голобуцький: Моя думка, що ця справа НАБУ традиційно закінчиться нічим, але репутації країни вкотре нашкодить
Фото: dialog.ua
Усі фігуранти "одеської справи" – політичні опоненти одеського забудовника Аднана Ківана або його прямі конкуренти з бізнесу, заявив політолог Олексій Голобуцький 29 листопада у своєму Facebook.

"Коли я казав, що "одеська справа" НАБУ – банальний інструмент конкурентної війни та переділ будівельного ринку, я не помилився. Минулого тижня у ВАКС обрали заставу власнику одеської будівельної компанії "Будова" Дмитру Дімарському у розмірі 60 млн грн. У суді він заявив, що для оплати такої застави йому доведеться закрити свій 30-річний бізнес та звільнити 2 тис. робітників. Чи цього не міг домагатися Аднан Ківан, чия будівельна компанія Kadorr – прямий конкурент "Будови", у тому числі щодо виділення земельних ділянок під забудову в Одесі? Мер міста неодноразово публічно заявляв, що Аднан Ківан будує жахливі будинки і має намір захопити санаторії. Останній, у свою чергу, за словами експрокурора Одеської області Олега Жученка, вже давно намагався "загнати" Геннадія Труханова, пропонуючи прокурору $1 млн за підозру меру", – написав Голобуцький.

Він вважає, що Ківан тепер зробив ставку на НАБУ.

"Примітно, що ще до того, як НАБУ зажадало багатомільйонних застав фігурантам, а їх загалом 16, у ЗМІ почала поширюватися інформація про те, що "Будова" не добудує свої будинки, бо всі гроші підуть на застави. Хто б міг таке поширювати, теж зрозуміло? Немає сумнівів, що все це – заздалегідь складений план конкурентної війни та переділу ринку, в якому, на жаль, бере участь НАБУ на боці одного з комерсантів. Не дивно, що всі фігуранти одеської справи – політичні опоненти Аднана Ківана чи його прямі конкуренти по бізнесу. Моя думка, що ця справа НАБУ традиційно закінчиться нічим, але репутації країни вкотре нашкодить. Жодні "інвестняні" не переконають інвесторів вкладати свої гроші туди, де конкуренти вільно оперують силовиками як приватним ресурсом", – підсумував політолог.

Контекст:

6 жовтня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала низку підозр у межах розслідування кримінального провадження НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Того самого дня детективи Національного антикорупційного бюро вручили підозру Труханову та ще трьом посадовцям у зв'язку зі зловживанням службовим становищем і участю у злочинній організації. Дії підозрюваних кваліфікували за ч. 1 ст. 255 (створення або участь у злочинній організації) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що завдало тяжких наслідків) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, учасники організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння грошима місцевого бюджету і землею територіальної громади Одеси для її передання під забудову. Через ці дії, як повідомляли в НАБУ, протягом 2016–2019 років громада втратила не менше ніж шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га, а посадовці незаконно витратили з місцевого бюджету 131 млн грн.

Загальний розмір збитків за цими епізодами, згідно з результатами експертизи, становить 689 млн грн. Загалом у провадженні фігурує 16 осіб, зокрема відомий бізнесмен Володимир Галантернік.

Труханову та іншим фігурантам призначили запобіжні заходи у вигляді застав на мільйони та десятки мільйонів гривень.