Ідея облити Гандзюк кислотою належала Мангеру і Левіну – прокурор

Прокуратура попросила 12 років в'язниці для Левіна (зліва) і Мангера
Фото: Хто замовив Катю Гандзюк? / Facebook

Дії голови Херсонської облради Владислава Мангера і його експомічника Олексія Левіна призвели до загибелі активістки Катерини Гандзюк, підкреслив прокурор Андрій Синюк.

Ідея облити активістку Катерину Гандзюк сірчаною кислотою належала голові Херсонської облради Владиславу Мангеру та експомічнику депутата Херсонської облради Олексію Левіну. Про це журналістам після першого засідання суду у справі про організацію вбивства Гандзюк 28 серпня повідомив прокурор Андрій Синюк, пише УНІАН.

"Ми наполягаємо на тому, що обвинувачувані Мангер та Левін замовили саме облиття Катерини Гандзюк сірчаною кислотою, що і було зроблено виконавцями цього злочину, які на даний час уже засуджені та відбувають покарання. Саме ці дії, замовлені обвинувачуваними, призвели до смерті потерпілої", – зазначив Синюк.

За даними прокуратури, Мангер і Левін запропонували виконавцям злочину два можливі способи завдання Гандзюк тілесних ушкоджень: переламати їй руки і ноги або облити кислотою. Виконавці вирішили, що легший спосіб – облити її кислотою.

Також Синюк повідомив, що клопотав у суді про стягнення застави в розмірі 1,15 млн грн, яку раніше вніс Мангер, оскільки обвинувачений порушив умови звільнення під заставу.

31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки понад 30% тіла, кислота потрапила їй на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада 2018 року активістка померла.

На початку червня 2019 року п'ятьом виконавцям злочину після угоди зі слідством винесли обвинувальні вироки. Їх засудили на строк від трьох до шести з половиною років позбавлення волі.

Слідство вважає Мангера замовником, а його помічника Левіна – організатором злочину. Їм висунули підозри за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2, ст. 121 Кримінального кодексу України (організація скоєння за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження способом, що має характер особливого мучення, що призвело до смерті потерпілого).

У лютому 2019 року Мангеру обрали запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю вийти на волю під заставу в розмірі 2,5 млн грн. Заставу за нього внесли, і аж до червня 2020 року політик перебував на волі. У червні його заарештували, Левін перебуває під арештом із березня. Востаннє запобіжний захід їм продовжили до 18 жовтня.

Наприкінці липня Офіс генпрокурора передав до суду обвинувальний акт щодо Мангера і Левіна. 28 серпня у Дніпровському районному суді Києва почався розгляд справи. Прокурор попросив для обвинувачених по 12 років в'язниці.

Під час досудового розслідування Левін відмовлявся співпрацювати зі слідством. Мангер заявляв про свою невинуватість. За словами чиновника, він не був знайомим із Гандзюк.