Їли в'ялену рибу з ринку. У Бердянську чоловік помер від ботулізму, його дружина перебуває у лікарні
Дружина померлого перебуває у місцевій лікарні.
"Напередодні потерпілі вживали в'ялену рибу (плотва, лящ) власного домашнього приготування, яку придбали у сирому вигляді у приватних осіб на центральному ринку міста Бердянськ", – ідеться у повідомленні.
У крові потерпілих та у зразках харчових продуктів виявили ботулотоксин.
Держпродспоживслужба проводить санітарно-епідеміологічне розслідування та позаплановий захід на ринку "Центральний" у Бердянську. У підприємців перевіряють документи про безпеку рибної продукції та умови її реалізації.
Контекст:
Центр громадського здоров'я (ЦГЗ) Міністерства охорони здоров'я України нагадав, що ботулізм – це тяжке харчове отруєння, спричинене вживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Причиною ботулізму найчастіше стають в'ялена чи копчена риба та домашні м'ясні консерви.
У центрі зазначили, що успіх лікування ботулізму залежить від ранньої діагностики та введення ботулінічного антитоксину.
У Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що ранніми симптомами ботулізму є сильна стомлюваність, слабкість і запаморочення, за якими зазвичай ідуть затуманений зір, сухість у роті, а також проблеми із ковтанням та мовленням. Симптоми зазвичай з'являються за 12–36 годин після вживання заражених харчових продуктів. Хвороба може призвести до смерті у 5–10% випадків.
Востаннє статистику щодо захворюваності на ботулізм в Україні ЦГЗ публікував у червні 2021 року. У відомстві повідомили, що протягом п'яти місяців поточного року в Україні ботулізм виявили у 43 людей, шість із них померли. 2020 року на ботулізм в Україні захворіло 65 осіб, померло чотири.
ЦГЗ зазначив, що ботулізм – сезонне захворювання, найчастіше його діагностують у травні – червні.