"Людина зі стрижнем", "Просто дах зірвало". Екскомбат "Айдару" розповів про бійця, який погрожував підірвати Кабмін

Мельничук: Це наслідки ситуації, коли в людей усе накипіло й уже переходить за край
Фото: Александр Сенько / Facebook
Український політик Сергій Мельничук, перший командир добровольчого батальйону "Айдар", у якому служив Володимир Прохнич, що захопив Кабмін, вважає, що на такий вчинок Прохнича могла підштовхнути тільки дуже серйозна причина. Про це він заявив у ефірі каналу "Україна 24".

Мельничук розповів, що разом із затриманим бійцем раніше брав участь у боях на Донбасі. У Прохнича були бойові поранення і контузії, на його очах гинули друзі.

"Можу говорити, що це людина зі стрижнем, і якщо він вдався до таких заходів, було від чого його "переклинити"... Сапером він був від бога, людина заслужена. Не був він тим активістом, який ходив по різних заходах. Займався бізнесом ще з одним АТОвцем, який помер, була в нього автомайстерня і мийка. Були складнощі зі здоров'ям, деякі борги після смерті напарника", – розповів він.

На думку екскомбата, держава не піклується про ветеранів.

"Є частина активістів, які намагаються пригрітися біля корупційних схем, які фактично на себе забирають потоки фінансування, які повинні доходити до тих, хто дійсно воював, був у окопах. А "кишенькові" активісти все це перехоплюють, і на реабілітацію та все інше нічого не доходить. Це наслідки ситуації, коли у людей усе накипіло й уже переходить за край. Видно, що людина у стані афекту, у нього просто дах зірвало, якщо по-простому казати", – заявив Мельничук.

Контекст:

Ексбоєць батальйону "Айдар" із гранатою в руках зайшов у будівлю Кабміну 4 серпня. Він погрожував підірвати гранату. Голова Нацполіції України Ігор Клименко розповів, що чоловік – учасник АТО, "який пройшов жернило бойових дій, був двічі поранений, у тому числі мав черепно-мозкову травму".

Поліція ввела в дію спецоперацію. Переговори зі зловмисником проводив його друг, депутат Бучанської міськради Василь Олексюк, за їхніми результатами Прохнич добровільно погодився здатися.

Поліція відкрила кримінальне провадження за чотирма статтями Кримінального кодексу України – ст. 341 (захоплення державних будівель), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) і ч. 2 ст. 147 (захоплення заручників). Прохничу призначили психіатричну експертизу. 5 серпня його повідомили про підозру.