Луценко про спецоперацію з Бабченком: Глава МЗС мав бути поінформований. Міжнародним партнерам ми пояснимо, що Україна – в особливій ситуації
Щоб міжнародний резонанс навколо інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка був не таким істотним, спецслужби повинні були поставити до відома про неї міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. Таку думку висловив генпрокурор Юрій Луценко.
Про спецоперацію з інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченко, можливо, варто було поставити до відома також міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. Про це у програмі "Право на владу" на телеканалі "1+1" 31 травня сказав генеральний прокурор України Юрій Луценко.
Він визнав, що недооцінив "ступінь міжнародної солідарності" з Бабченком.
"Згоден, міністр закордонних справ мав бути поінформований. Щодо наших міжнародних партнерів... Сподіваюся, завтра (1 червня. – "ГОРДОН") ми зможемо їм пояснити, що Україна знаходиться в особливій ситуації: ми у війні, і наші кордони і лінія розмежування не захищені. Боюся видатися грубим, але одне їхнє глибоке занепокоєння – не така ціна, щоб мати список запланованих жертв Кремля", – заявив Луценко.
1 червня заплановано зустріч із дипломатами країн G7, на якій керівники ГПУ і СБУ розкажуть про необхідність проведення спецоперації із фейковим убивством журналіста, додав генпрокурор.
"Ми пояснимо все, що можемо у межах таємниці слідства пояснити", – пообіцяв Луценко.
За його словами, зустріч було ініційовано одночасно "обома сторонами".
29 травня світові ЗМІ облетіла новина про вбивство у Києві журналіста Бабченка.
29 травня Клімкін на засіданні Радбезу ООН заявив, що Бабченко був відомим противником російського режиму.
30 травня у Службі безпеки України заявили, що вбивство Бабченка було інсценуванням у межах спецоперації відомства. Він вийшов до журналістів під час брифінгу голови СБУ Василя Грицака.
У відомстві заявили, що для замаху на Бабченка спецслужби РФ завербували громадянина України і заплатили йому $40 тис. У Києві затримали й заарештували організатора замаху.
Клімкін 31 травня заявив, що не знав про спецоперацію.
У Раді Федерації РФ заявили, що інсценування – це "безглузді дії української влади".
Дії українських спецслужб розкритикували міжнародні журналістські й правозахисні організації. Комітет захисту журналістів, який базується у Нью-Йорку, заявив, що інсценуванням убивства Бабченка українська влада підірвала довіру до себе.
Глава МЗС Німеччини Гайко Маас сказав, що ситуація з "убивством" Бабченка викликає "багато запитань".