Міноборони повідомило, коли розпочне виплачувати грошову допомогу родичам загиблих в авіакатастрофі Ан-26Ш

Авіакатастрофа Ан-26Ш забрала 26 життів
Фото: EPA

Міністерство оборони України зарезервувало понад 40 млн грн на виплату грошової допомоги родичам загиблих в авіакатастрофі літака Ан-26Ш. Виплати почнуть після ідентифікації тіл та офіційного висновку про причини смерті.

Міністерство оборони України очікує висновків слідства щодо авіакатастрофи літака Ан-26Ш у Харківській області, щоб почати виплачувати грошову допомогу родичам загиблих. Для цього міністерство зарезервувало 40 млн 989 тис. грн, зазначено у повідомленні пресслужби відомства.

"Ідентифікація тіл загиблих та офіційний висновок про причини смерті є обов'язковими та визначальними для призначення та виплати одноразової грошової допомоги", – розповіли в міністерстві.

Міноборони уточнило, що розмір допомоги для кожної сім'ї становитиме 1 млн 576,5 тис. грн на одну людину. Допомогу розподілять рівними частинами на всі сім'ї, підкреслили у відомстві.

Питання оформлення необхідних документів для отримання допомоги міністерство взяло під свій контроль.

"Відповідним керівникам усіх рівнів доручено надавати максимальне сприяння сім'ям загиблих у якнайшвидшій їх підготовці та направленні до Міноборони", – ідеться в повідомленні відомства.

Зараз документи можна оформити через обласні військові комісаріати за місцем проживання одержувачів допомоги. Після затвердження рішення про виплату міністром оборони України військові комісаріати перекажуть гроші на рахунки одержувачів.

Катастрофа Ан-26 у Чугуєві. Ким були всі 26 загиблих в авіакатастрофі під Харковом. Подробиці

Навчальний літак Ан-26Ш упав і загорівся за два кілометри від військового аеродрому Чугуєва увечері 25 вересня. На борту перебували 27 осіб: семеро військовослужбовців (члени екіпажу та інструктори) та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба.

26 людей загинули. Життю єдиного вцілілого, курсанта В'ячеслава Золочевського, нічого не загрожує.

За даними Служби безпеки України, за кілька хвилин до катастрофи командир літака повідомив про відмову лівого двигуна і попросив про приземлення, проте з невстановленої причини повітряне судно розбилося збоку від злітно-посадкової смуги.

28 вересня фахівці почали розшифрування бортових самописців Ан-26Ш. 30 вересня чорні скриньки вдалося розшифрувати, але їхніх даних не розголошували, оскільки триває експертиза.