Міноборони України створило специфікацію до бронежилета за стандартами НАТО

Бронежилет зберігає балістичні властивості після намокання
Фото: mil.gov.ua
Міністерство оборони України повідомило, що для перевірки оцінки відповідності якості бронежилета використовують стандарт армії США NIJ Standard-0101.06.

Міністерство оборони України розробило власну технічну специфікацію "бронежилет модульний". До цього закупівлю бронежилетів здійснювали за комерційними технічними умовами, йдеться в повідомленні українського оборонного відомства від 16 січня.

Міноборони вперше встановило власні вимоги до бронежилетів, цитує пресслужба відомства міністра оборони України Андрія Тарана.

У технічній специфікації є вимоги державних і військових стандартів. Для перевірки оцінки відповідності якості бронежилета використовують стандарт армії США NIJ Standard-0101.06. Передбачено всі необхідні випробування і жорсткі умови для постачальників, уточнили в Міноборони.

а цією документацією вже у 2021 році будуть проведені закупівлі бронежилетів для потреб ЗС України. Це загальновійськовий бронежилет, призначений для виконання повсякденних бойових завдань. Його основний споживач  Сухопутні війська. Для виконання завдань спецпризначенцями або десантниками у 2021 році ми розробимо полегшену модель", пояснив Таран.

У довідковій інформації Міноборони зазначено, що "бронежилет модульний" ТС А01XJ.29423-287: 2020 (01) має модульну структуру. Він складається з базової конструкції, яку може бути додатково обладнано захисними елементами. Бронежилет зберігає балістичні властивості після намокання на одну годину за стандартом ДСТУ і відповідно до STANAG 2920 на 24 години в морській воді.

"Жорсткі вимоги є до пакування цих м'яких елементів, які "тримають" осколок: вони мають бути вкладені у захисні пакети, що забезпечують вогне- і водотривкість. Раніше такого у наших бронежилетах не було", – вказано в специфікації.

Новий бронежилет можна закуповувати як із металевими, так і керамічними жорсткими бронеелементами.

У Центрі спеціального призначення Військової служби правопорядку у ЗСУ провели військові (дослідні) випробування бронежилетів. Після випробувань їх передали в науково-випробувальний відділ Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, де перевірили їхню балістичну стійкість.