Над Південно-Китайським морем зблизилися бомбардувальник США та винищувач КНР. Відео

Американські військові розповіли, що перехоплення проводили вночі
Фото: ЕРА

24 жовтня у повітряному просторі над Південно-Китайським морем до американського бомбардувальника В-52 небезпечно наблизився китайський винищувач Shenyang J-11 (ліцензійний варіант радянського Су-27). Про це 26 жовтня проінформувало Індо-Тихоокеанське командування (Сьомий флот) США.

"Пілот J-11 Китайської Народної Республіки здійснив небезпечне перехоплення літака B-52 ВПС США, який на законних підставах виконував звичайні операції над Південно-Китайським морем у міжнародному повітряному просторі. Під час нічного перехоплення пілот КНР летів небезпечно та непрофесійно, продемонстрував погану льотну майстерність, наближаючись із неконтрольованою високою швидкістю, пролітаючи нижче, попереду й на відстані до 10 футів (приблизно 3 метри. – "ГОРДОН") від B-52, наражаючи обидва літаки на небезпеку зіткнення", – ідеться в повідомленні Сьомого флоту США.

Представники Пентагону назвали інцидент прикладом "небезпечної, непрофесійної поведінки, спрямованої на підрив здатності Сполучених Штатів та інших країн безпечно проводити операції там, де це дозволяє міжнародне право".

За даними командування США, з осені 2021 року таких інцидентів було вже понад 180.

"США й далі будуть літати, плавати й діяти – безпечно та відповідально – скрізь, де це дозволяють міжнародні закони. Об'єднані сили Індо-Тихоокеанського командування США, як і раніше, віддані вільному та відкритому Індо-Тихоокеанському регіону, і ми очікуємо, що всі країни Індо-Тихоокеанського регіону діятимуть у міжнародному повітряному просторі безпечно та відповідно до міжнародного права", – ідеться у релізі.

У МЗС Китаю заявили, що відповідальність за те, що сталося, покладено на США, зазначає Associated Press. У Пекіні припускають, що американський літак здійснив провокацію.

Індо-Тихоокеанське командування США опублікувало відео зближення літаків.

Контекст:

Китай вважає своїми майже всі острови у Південно-Китайському морі, попри претензії В'єтнаму, Філіппін, Тайваню, Малайзії та Брунею. У зв'язку з цим у регіоні виникають інциденти за участю китайських військових.