Націоналісти із С14 заявили, що продовжать акції проти УПЦ Московського патріархату у форматі блокади або "іншого цікавого креативу"
Наступні акції націоналістичного руху С14 проти Української православної церкви Московського патріархату будуть масштабнішими і тривалішими, ніж пікет біля Києво-Печерської лаври, заявив представник С14 Маркіян Яциняк.
Активісти націоналістичного руху С14 мають намір продовжити акції проти Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), і Києво-Печерська лавра має бути центральною локацією таких акцій, уважають вони. Про це в коментарі "Обозревателю" сказав координатор С14 Маркіян Яциняк.
За словами Яциняка, наступні акції С14 будуть масштабнішими і тривалішими.
"Можливо, у форматі блокади або якогось іншого цікавого креативу", – додав він.
Яциняк сказав, що, можливо, протести будуть проводити і в інших місцях, окрім Києво-Печерської лаври.
"Можливо, будуть і інші об'єкти, але лавра – головний "штаб", звідки вони поширюють свої ідеї "русского мира". Це знакове, символічне місце – під час Євромайдану саме там ховалися тітушки, там зберігали зброю. У січні 2014 року туди приїжджав російський офіцер Гіркін (колишній "міністр оборони" терористичної організації "ДНР" Ігор Гіркін. – "ГОРДОН") для участі в "хресній ході". На державному рівні має бути чітко позначено: УПЦ МП – це філія Російської православної церкви. Необхідно називати речі своїми іменами. Одночасно необхідно працювати з людьми, роз'яснювати їм, щоб вони розуміли, яку церкву вони відвідують", – сказав представник С14.
Також Яциняк упевнений, що Києво-Печерська лавра має бути українською.
"Туди повинні бути допущені всі православні конфесії без обмежень. УПЦ МП не має права монополізувати святиню", – заявив він.
За словами представника активістів, УПЦ МП має право на протест у відповідь.
8 січня націоналісти із С14 заблокували в'їзд до Києво-Печерської лаври. Вони заявили, що в УПЦ МП багато агентів ФСБ РФ, а також що в Лаврі відмовляються відспівувати загиблих під час АТО і тих, кого не хрестили в церкві Московського патріархату.
Учасники протесту посперечалися з настоятелем храму, митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом, співробітниками монастиря і групою прибічників УПЦ МП.