Німеччина виступає за реформування ООН і Радбезу ООН – Бербок
Німеччина виступає за оновлення Організації Об'єднаних Націй. Про це заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок перед 78-ю сесією Генасамблеї ООН, її промову опублікувала пресслужба МЗС країни 17 вересня.
"ООН не ідеальна, але як глобальна спільнота ми просто не маємо кращого форуму. Щоб існувати разом у світі, який змінюється, ми маємо оновити ООН. Це і винесення цілей сталого розвитку у центр ООН. Це і більші амбіції щодо стримування кліматичної кризи – найбільшої загрози нашого часу. Це і, зрештою, створення міжнародних фінансових установ та органів охорони здоров’я ООН так, щоб наші партнери в Африці, Латинській Америці й Азії дістали голос, на який вони заслуговують", – заявила вона.
Бербок додала, що Німеччина виступає також за реформування Ради Безпеки ООН.
"Бо очевидно одне: Рада Безпеки ООН, яка досі презентує світ ХХ століття, – більше не підходить. Лише якщо ООН "оновить" свою операційну систему, щоб адаптувати її до світу XXI століття, вона стане довгостроковим місцем, де світова спільнота зможе спільно вирішувати свої проблеми", – додала міністерка.
Контекст:
Зараз Рада Безпеки ООН складається з п'яти постійних членів: Китаю, Росії, США, Великобританії та Франції. У неї також входить 10 непостійних членів, яких обирають на дворічний строк.
Протягом останніх років Раді Безпеки було важко досягти згоди щодо таких основних питань, як Північна Корея і Сирія, зазначає The Telegraph. У травні 2022 року їй не вдалося ухвалити резолюцію, яка б посилила санкції проти Пхеньяна через запуски балістичних ракет. Попри 13 підписантів, Китай і Росія назвали ці санкції "контрпродуктивними і негуманними".