Після маршу з використанням Нацгвардією червоних прапорів у Кривому Розі командира військової частини відсторонили від посади
22 лютого у Кривому Розі на заходах із нагоди 74-річчя визволення міста від німецької окупації нацгвардійці несли червоні прапори. Командира військової частини 3011 полковника В'ячеслава Мельника вже відсторонили від виконання своїх обов'язків.
Командувач Національної гвардії України (НГУ) Юрій Аллеров відсторонив від виконання обов'язків командира військової частини Кривого Рогу Дніпропетровської області В'ячеслава Мельника через використання червоних прапорів військовослужбовцями Нацгвардії під час святкування річниці визволення міста від німецьких окупантів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прес-секретар Нацгвардії Вадим Голуб.
"Національна гвардія України продовжує службове розслідування за фактом участі військовослужбовцями НГУ України у Кривому Розі в заходах із нагоди 74-ї річниці звільнення міста від німецьких загарбників із використанням радянської символіки. У ході розслідування командувач Нацгвардії генерал-полковник Юрій Аллеров відсторонив від виконання обов'язків командира військової частини 3011 полковника В'ячеслава Мельника", – ідеться в повідомленні.
Інцидент стався 22 лютого в Кривому Розі на заходах із нагоди 74-річчя визволення міста від німецької окупації.
23 лютого командувач НГУ призначив службове розслідування за фактом використання військовослужбовцями радянської символіки.
Начальник відділу з питань внутрішньої політики апарату міської ради та виконкому Кривого Рогу Тетяна Медвідь повідомила, що використання на заході червоних прапорів із серпом та молотом було узгоджено зі Службою безпеки України.
У Кривому Розі стверджують, що прапори, які несли нацгвардійці, – оригінали бойових прапорів, які 26 червня 1973 року музей Збройних сил СРСР передав криворізькому музею.
9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. Ними заборонено радянську символіку і засуджено комуністичний режим. 15 травня закони підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня того самого року вони набули чинності.
Згідно із законом, поєднання серпа і молота є символікою комуністичного тоталітарного режиму. Водночас заборона не поширюється на оригінали бойових прапорів.