Політолог Бикова: Кілерів відпускають на волю, а нардепи від провладної партії їм у цьому сприяють
Із якої причини суд відпустив під заставу підозрюваних у замаху на голову Державної продовольчо-зернової корпорації і чому одного з них хотів узяти на поруки нардеп від БПП Дмитро Лубінець, мають з'ясувати ГПУ, НАБУ і Вища рада правосуддя, заявила політолог, провідний експерт Інституту публічної політики і консалтингу Анне Бикова.
Провідний експерт Інституту публічної політики і консалтингу Анне Бикова назвала "мафіозними" стосунки між підозрюваним у справі про замах на голову Державної продовольчо-зернової корпорації Миколою Стрепаченком і нардепом від Блоку Петра Порошенка Дмитром Лубінцем. Про це політолог написала на своїй сторінці у Facebook.
"Так хто ж стоїть за кілерами у справі зернової корпорації? Знову і знову – чергове обурливе свавілля у сфері українського правосуддя. Групу кілерів, підозрюваних у замаху й організації замовного вбивства голови зернової корпорації, відпускають під заставу в розмірі 350 тис. грн! Але і це ще не все. У зал Печерського суду приходить народний депутат від БПП Лубінець Дмитро Валерійович і хоче взяти на поруки Миколу Стрепаченка – одного з "мокрушників"! У політиці я дуже не люблю дві речі: тушкування і кумівство, або "родинні корупційні зв'язки". Зайшовши на сторінку депутата на сайті Ради, легко переконатися, що обвинувачений у вбивстві Микола Миколайович Стрепаченко є родичем відразу двох його помічників: сином Стрепаченка Миколи Борисовича і братом Стрепаченко Ольги Миколаївни. Це вже не просто родинні – це якісь мафіозні стосунки!" – заявила Бикова.
Вона переконана, що зайнятися питаннями, чому суд ухвалив таке рішення про запобіжний захід і як із цією справою пов'язаний нардеп від БПП, мають правоохоронці.
"Підіб'ю підсумок – це відверта, цинічна байдужість до закону, правосуддя, думки суспільства. Кілерів відпускають на волю, а нардепи від провладної партії їм у цьому сприяють, всіляко допомагають, не побоюючись резонансу в суспільстві, підозр у причетності. Та їм просто начхати, адже вони почуваються в повній безпеці і роблять це абсолютно відкрито. А якщо без емоцій, то особисто в мене тут виникає два запитання. Перше: як на це відреагують Генпрокуратура, НАБУ і Вища рада правосуддя? І чи збираються вони реагувати взагалі? Друге: хто ж такий впливовий стоїть за цими кілерами, що зміг "переконати" суддю відпустити вбивць і нардепа – іти до суду, щоб відмазати кілерів у такій резонансній справі?" – написала політолог.
Чотирьох зловмисників силовики затримали 28 лютого. Голова Національної поліції Сергій Князєв розповів, що 10 листопада минулого року в Києві злочинець проломив голову голові Державної продовольчо-зернової корпорації, а за деякий час іншому керівнику прив'язали бойову гранату до авто, і тільки через низьку температуру на вулиці важіль гранати не спрацював, а примерз до кузова. За словами Князєва, напад замовили через професійну діяльність чиновників: організатори сподівалися прибрати незручних керівників підприємства, щоб корпорацію очолив підконтрольний їм кандидат.
Сьогодні "РБК-Україна" опублікував рішення Печерського районного суду Києва, згідно з яким суддя відпустила під заставу чотирьох підозрюваних у замаху на керівника ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" – Миколу Стрепаченка, Олександра Царенка, Бориса Драпака і Ярослава Мужика. Кожному з підозрюваних визначено заставу в сумі 350 тис. грн. Агентство зазначило, що серед затриманих – керівник одного зі структурних підрозділів Державної продовольчо-зернової корпорації і службовець Головного управління розвідки.
Видання "Аргументы и факты" з посиланням на своє джерело в Печерському районному суді Києва повідомило, що народний депутат від Блоку Петра Порошенка Дмитро Лубінець намагався взяти на поруки одного з підозрюваних, Миколу Стрепаченка. На сторінці Дмитра Лубінця на сайті Верховної Ради вказано, що його помічниками на громадських засадах є батько підозрюваного Стрепаченко Микола Борисович і його сестра Стрепаченко Ольга Миколаївна, зазначив портал.