Пожежі в Луганській області. Рятувальники загасили більшість осередків загорянь
Пожежники загасили шість із восьми осередків загорянь і зараз намагаються локалізувати осередок пожежі лісового масиву в районі села Смолянинове, розповіли в Державній службі України з надзвичайних ситуацій.
У Луганській області станом на ранок 5 жовтня пожежники загасили шість із восьми осередків загорянь, поінформували в Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
"Найбільш складна обстановка склалася вздовж лінії розмежування на території Станично-Луганського, Новоайдарського, Сєвєродонецького районів, де до зони ураження потрапило 32 населені пункти... Вживаються заходи щодо локалізації осередку пожежі лісового масиву в районі села Смолянинове [Новоайдарського району]", – повідомили подробиці рятувальники.
Поблизу селища Вільхове (Станично-Луганський район) пожежу локалізували 3 жовтня на площі приблизно 2 тис. га, уточнили у ДСНС.
Авіація ДСНС 4 жовтня на території Луганської області скинула 436 тонн води під час гасіння пожеж, додали у відомстві.
"Завдяки комплексному застосуванню наземних сил та авіації не допущено розповсюдження вогню до населених пунктів, потреби в евакуації не було", – розповіли у ДСНС.
Масові загоряння лісової підстилки та трави в Луганській області почалися 30 вересня. Пожежі зафіксували у Старобільському, Станично-Луганському та Новоайдарському районах і біля Сєвєродонецька.
За даними ДСНС, 32 населені пункти потрапили в зону ураження. За попередніми оцінками, орієнтовна площа, "пройдена" вогнем, становить понад 20 тис. га.
Сєвєродонецьк був охоплений вогнем 1 жовтня, горіли інфраструктурні об'єкти. Військовослужбовці евакуювали жителів Трьохізбенки, Кряківки, Муратового і Капітанового Луганської області. 2 жовтня рятувальники ДСНС евакуювали жителів села Боровеньки Кремінського району Луганської області.
Під час пожеж загинуло 11 осіб, ще 18 (зокрема троє рятувальників) травмувалися, 150 людей евакуювали.
У штабі ООС заявляли, що спровокували пожежу збройні формування Росії, які вели обстріл трасувальними кулями. Президент України Володимир Зеленський сказав, що не пов'язував би пожежі з обстрілами.
Слідство розглядає чотири версії причин виникнення пожеж: обстріли з боку не підконтрольних Києву районів Луганської області; умисний підпал; самозаймання трави й лісу через погодні умови; необережне поводження з вогнем.