Птахи в заповіднику "Асканія-Нова" загинули через отруту проти гризунів – Держспоживслужба

2021 року в заповіднику "Асканія-Нова" зафіксували два випадки масової загибелі птахів
Фото: Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області / Facebook
Експертиза матеріалів, узятих у птахів, загиблих наприкінці лютого в заповіднику "Асканія-Нова" в Херсонській області, виявила отруту, яку застосовують проти всіх видів гризунів. Про це повідомила Держспоживслужба України.

У зразках патологоанатомічного матеріалу птахів, загиблих 23 лютого на території заповідника "Асканія-Нова" в Херсонській області, виявили отруту бродіфакум. Про це повідомили в Держспоживслужбі України.

"Це антикоагулянт із групи кумаринів, що застосовується як родентицид, тобто отрута проти всіх видів гризунів. Виявлені концентрації є токсикологічно значимими для різних видів птахів та можуть указувати на можливість їх смертельного отруєння", – зазначили в повідомленні.

Експертизу проводили в Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Медведя.

Фахівці також досліджували зразки води, кормової суміші і зерна, узятого на полях поблизу заповідника. Отруту виявили в зерні, у пробах води і кормовій суміші її не виявили.

У Держспоживслужбі повідомили, що розслідування отруєння 218 сірих журавлів, яке сталося в січні, триває.

23 лютого на території заповідника "Асканія-Нова" виявили 187 трупів птахів, серед яких були й червонокнижні. Це другий упродовж року випадок масової загибелі птахів у заповіднику. 10 січня повідомляли про загибель 185 сірих журавлів, пізніше кількість загиблих птахів зросла до 208.

Тоді екоінспекція з'ясувала, що птахи з'їли отруєні зерна пшениці, які розкидали на сусідніх із заповідником полях, – так аграрії борються з нашестям гризунів.