Сакварелідзе: Убитий у Києві чоловік був свідком у справі про крадіжку своїх діамантів, але з "діамантовими прокурорами" вона не пов'язана
Убивство колишнього власника заводу ювелірних виробів Сергія Кисельова не вплине на перебіг справи "діамантових прокурорів". Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив колишній заступник генпрокурора України Давід Сакварелідзе.
Убитий у Києві колишній власник заводу ювелірних виробів Сергій Кисельов мав статус свідка у справі про крадіжку його діамантів, однак вона не пов'язана з "діамантовими прокурорами" Володимиром Шапакіним та Олександром Корнійцем. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав колишній заступник генпрокурора України Давід Сакварелідзе.
"Убитий був головним заявником і свідком у справі про крадіжку своїх діамантів, але з "діамантовими прокурорами" вона не пов'язана. Там було кілька справ. Одна з них – 2010 року щодо фальсифікації документів. Хотіли підім'яти бізнес під [сина екс-глави ГПУ Віктора Пшонки] Артема Пшонку. Коли Корнійця затримали в межах іншої справи – за хабар – і провели обшук, тоді Кисельов і побачив по телевізору свої діаманти. Вони зникли у нього під час обшуку у 2010 році. За інформацією самого Кисельова, слідчий, який проводив тоді обшуки на його фабриці, у 2016 році вже працював у Київській області в підпорядкуванні Корнійця. Тобто Кисельов не був свідком у справі про хабар Корнійця. Те саме стосується і третьої справи – вона взагалі жодного стосунку до цього не має. Там ідеться про зловживання Корнійцем своїми службовими повноваженнями. Будучи прокурором, він віджав частку бізнесу в людини, яка займалася переробленням сміття", – зазначив Сакварелідзе.
На його думку, убивство Кисельова на перебіг справи "діамантових прокурорів" не вплине.
"Я не можу судити про те, хто його замовив. Це було б некоректно. Але розстріл машини в центрі Києва – очевидно, що це замовне вбивство. Навряд чи це звичайне пограбування. Його вбивство не вплине на перебіг справи "діамантових прокурорів". Там теж проблеми. Одного зі свідків, по суті, зробили божевільним і поклали у психіатричну лікарню, щоб він не з'являвся в суді. Він уже тричі не був на засіданні. Справа про вкрадене майно Кисельова також зависла. Думаю, вона досі валяється десь у прокуратурі. Золото йому повернули, а от готівка зникла. Смерть заявника не означає, що справу автоматично закривають. Але без Кисельова тепер буде складно розібратися в усіх нюансах цієї справи", – підкреслив Сакварелідзе.
5 березня поліція Києва повідомила, що в салоні автомобіля Mercedes на вулиці Флоренції виявили тіло чоловіка з вогнепальним пораненням голови. Правоохоронці розшукують підозрюваного в убивстві.
Видання "Информатор" із посиланням на дані поліції зазначило, що нападник був одягнений у поліцейську форму з шевроном із трьома зірками на грудях. Свідки зазначають, що нападник – невисокого зросту, із темним коротко обстриженим волоссям, водночас він був одягнений "у бушлат, схожий на поліцейський".
Речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко заявив, що вбитий Сергій Кисельов не мав жодного процесуального статусу у справі "діамантових прокурорів".
У липні 2015 року було затримано заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. Під час обшуку в них виявили великі суми грошей, а також діаманти, через що чиновників назвали "діамантовими прокурорами". За даними слідства, вони отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн за те, що обіцяли розблокувати роботу підприємства, яке займалося видобуванням піску в Київській області. Після оголошення підозр обох звільнили з прокуратури.
Розгляд справи "діамантових прокурорів" по суті розпочали 21 березня 2016 року. Корнієць і Шапакін заперечують свою провину.