СБУ заблокувала два канали незаконної міграції іноземців у країну photo icon

СБУ провела обшуки підозрюваних у протиправній діяльності
Фото: ssu.gov.ua
У Службі безпеки України заявили, що припинили діяльність зловмисників, які організували незаконний механізм легалізації в Україні вихідців із країн Близького Сходу.

У Луганській та Закарпатській областях Служба безпеки України заблокувала два канали нелегальної міграції у країну. Про це 17 березня повідомила пресслужба СБУ.

За даними відомства, серед іноземців, зокрема, були вихідці з країн "з підвищеною терористичною загрозою". У Луганській області припинили діяльність міжрегіонального угруповання, яке організувало незаконну легалізацію іноземних громадян в Україні, ідеться в повідомленні.

За даними попереднього розслідування СБУ, до складу групи входило кілька громадян України.

"Зловмисники організували протиправний механізм легалізації в Україні вихідців із країн Близького Сходу. Для цього вони виготовляли зарубіжним замовникам підроблені документи, які іноземці використовували, зокрема, для вступу до українських вишів. Своїх клієнтів ділки підшукували через особисті зв'язки, а також на спеціалізованих інтернет-форумах. Оплату за "послуги" вони одержували готівкою або через банківські карткові рахунки", – уточнили у спецслужбі.

Під час обшуків за адресами проживання організатора угруповання в Сєвєродонецьку, а також у підпільній лабораторії в Харкові правоохоронці виявили обладнання для виготовлення фальшивих документів, багато підроблених паспортів, 90 печаток та штампів фіктивних структур, банківські картки, готівку, імовірно, отриману злочинним способом.

У СБУ додали, що перевіряють імовірну причетність іноземців до діяльності міжнародних терористичних організацій.

У відомстві розповіли, що в Закарпатській області заблокували канал незаконної міграції іноземців через державний кордон України до Євросоюзу. Правоохоронці затримали організатора "трафіку" під час спроби незаконного переправлення трьох нелегалів із країн Центральної Азії.

За попередніми даними слідства, протиправну діяльність організував громадянин однієї з країн Південного Кавказу. Він обіцяв "клієнтам" забезпечити перехід через держкордон України у ЄС поза встановленими пунктами пропуску.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України вирішують питання щодо повідомлення затриманого про підозру та обрання запобіжного заходу.