Шістьох співробітників ДСНС судитимуть за фальсифікації під час масштабних пожеж у Луганській області

За даними слідства, було підроблено 46 актів про пожежі
Фото: gp.gov.ua
Луганська обласна прокуратура передала до суду обвинувальні акти щодо шістьох співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій. Їх обвинувачують у підробленні документів та імітації гасіння загорянь під час пожеж у Луганській області влітку 2020 року, повідомив Офіс генпрокурора 19 травня.

Як з'ясували слідчі, інспектори за вказівкою начальника структурного підрозділу ДСНС Луганської області підробляли акти про пожежі, які сталися на території дачного кооперативу "Вовче озеро" в Новоайдарському районі, щоб створити видимість їх ефективної ліквідації.

Чиновники вносили в офіційну документацію неправдиву інформацію про нібито виїзди на охоплену вогнем територію і про ліквідацію пожеж силами та засобами пожежно-рятувальних загонів.

За даними слідства, загалом для викривлення статистичних показників було підроблено 46 актів про пожежі.

Унаслідок пожеж на території дачного кооперативу загинуло троє людей, також було знищено житлові будинки, господарські будівлі та інше майно.

Зараз обвинувальні акти передано в суд, проти начальника відділу ГУ ДСНС України в Луганській області відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (підбурювання до вчинення службового підроблення за попередньою змовою групою осіб), а проти п'ятьох співробітників підпорядкованих територіальних підрозділів – за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування за фактами службової недбалості та привласнення чужого майна, у злочинах підозрюють керівництво і службовців управління ДСНС у Луганській області та Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Контекст:

Масштабні лісові пожежі в Луганській області спалахнули 6 липня 2020 року. В облдержадміністрації їх визнали надзвичайною ситуацією регіонального рівня. Тоді загинуло п'ятеро осіб. Повністю ліквідувати загоряння рятувальники змогли тільки 13 липня.

Нові загоряння в області виникли на початку вересня, загасили їх лише 8 жовтня. Тоді було випалено більше ніж 20 тис. га. Загинуло 11 людей, 19 дістали травми, зруйновано 650 будинків.

Штаб ООС вважав, що причиною пожеж можуть бути підпали, організовані бойовиками.

В Офісі генпрокурора повідомляли, що слідство перевіряє чотири основні версії причин виникнення пожеж: обстріли з боку не підконтрольних Києву районів Луганської області; умисний підпал; самозаймання трави та лісу через погодні умови; необережне поводження з вогнем.

У листопаді 2020 року в Держбюро назвали однією з головних причин масштабних пожеж на території Луганської області в липні та вересні – жовтні системне розкрадання палива, призначеного для автомобілів ДСНС. У лютому ДБР оголосило трьом посадовцям ДСНС підозру у службовому підробленні.