Суд Києва наклав арешт на 415 об'єктів нерухомості в межах справи про розкрадання в "ПриватБанку" коштів НБУ
Суд задовольнив клопотання ГПУ про арешт нерухомості в межах розслідування причетності колишніх посадових осіб "ПриватБанку" в розтраті рефінансування Нацбанку.
Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання слідчих Генеральної прокуратури України та наклав арешт на 415 об'єктів нерухомості в межах розслідування справи про фінансові махінації в "ПриватБанку". Про це йдеться в постанові суду Києва від 5 квітня, занесеній до Єдиного реєстру судових рішень.
ГПУ підозрює, що "ПриватБанк" надавав пов'язаним фірмам запевне невигідні для себе кредити у період, коли отримував рефінансування від Національного банку.
Слідчі вважають, що так виникла заборгованість фірм перед "ПриватБанком" на суму 372 млн 780 тис. грн.
За даними прокуратури, "ПриватБанк" уклав договори з ТОВ "Океанмаш", ТОВ "Тайлон", ТОВ "ЕЛ ТІ Груп", ТОВ "Агенція Новий світ", ТОВ "Фрілайн", ТОВ "Зернопоставка-М", ТОВ "Канделла", ТОВ "ОПФ", ТОВ "Елара", ТОВ "Комунальне обслуговування домів". Предметом угоди було надання товариствами в заставу корпоративних прав, поручителем була компанія "ПриватОфіс".
За всіма позиками як заставу надавали частки корпоративних прав на пов'язані між собою компанії. Водночас у власності "Приватофісу" було 415 об'єктів нерухомості, жоден із яких не був заставним майном у кредитних договорах.
За версією слідства, колишнє керівництво банку, незважаючи на заборону НБУ проводити операції з пов'язаними особами, усвідомлено виділяло для цих цілей кредитні кошти, що призвело до розтрати в особливо великих розмірах.
У 2016 році в ГПУ стверджували, що посадові особи "ПриватБанку" протягом 2014 року заволоділи понад 19 млрд грн, виділеними на рефінансування фінустанови.
Згідно з рішенням уряду від 18 грудня 2016 року, держава на 100% стала власником "ПриватБанку".