У Болгарії затримали українського "злодія в законі" на прізвисько Андрій Львівський
За даними поліції, він намагався прибути в Болгарію за підробленими документами і під час митного контролю надав документи на ім'я іншої людини. Зараз українські поліцейські працюють із болгарськими над питанням екстрадиції затриманого в Україну.
У пресслужбі зазначили, що навесні 2020 року "злодія в законі" повідомили про підозру за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство).
"За даними слідства, у 2009 році разом з іншими особами він убив свого друга та бізнес-партнера. На той час Андрій Львівський прагнув отримати найвищий статус у злочинній ієрархії, а його товариш, із яким у нього виник конфлікт на ґрунті спільної злочинної діяльності, збирався ініціювати так звану сходку та поскаржитися на нього лідерам кримінального світу. У разі проведення такого зібрання підозрюваний не зміг би отримати статус "злодія в законі", тому вирішив позбутися свого бізнес-партнера. Через кілька років після вбивства, у жовтні 2012 року, його "коронують" і надають статус "злодія в законі". З того часу Андрій Львівський почав контролювати діяльність злочинних груп, тіньові схеми реального сектору економіки та відповідав за кримінальний "общак", – ідеться в повідомленні.
У поліції розповіли, що чоловікові може загрожувати до 15 років позбавлення волі.
Також його занесли до санкційного списку Ради нацбезпеки і оборони України.
Портал Zaxid.net пише, що затриманого звуть Андрій Недзельський. Чоловіка, у вбивстві якого підозрюють Недзельського, звали Олександр Семенов (прізвисько Кацап). У 2009 році його вже затримувала поліція, але тоді через відсутність доказів відпустила.
Окрім убивства Семенова, Недзельського підозрюють також у причетності до вбивства львівського бізнесмена Ігоря Кульчицького, яке сталося 2008 року, пише видання.
Контекст:
На засіданні 14 травня РНБО вирішила застосувати персональні санкції проти 557 відомих у світі "злодіїв у законі" і 111 кримінальних авторитетів. Секретар РНБО Олексій Данілов повідомляв того самого дня, що Радбез продовжив також санкції проти громадян і компаній РФ та України, строк дії яких закінчувався у травні.
Президент України Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО указом від 21 травня.
Згідно з додатками до указу, у двох санкційних списках – 674 фізичні особи та 138 юридичних. Серед них – ватажки "ДНР" і "ЛНР" Денис Пушилін і Леонід Пасічник, "глава" окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов, а також Полікарп Джанелідзе, Андрій Недзельський, Сергій Лисенко, Георгій Хмелідзе, Асоян Нодарі і Сергій Олійник та інші особи, яких ЗМІ називали "злодіями в законі".
4 червня Данілов сказав, що в Україні не залишилося "злодіїв у законі", а зі 111 кримінальних авторитетів, які потрапили під санкції РНБО, залишалося тільки 42.
18 червня РНБО ввела санкції ще проти 12 осіб, які перебувають у статусі кримінальних авторитетів і лідерів злочинних угруповань.