У Дніпропетровській області у фальшивих реабілітаційних центрах сотні людей утримували як полонених. Відео
У Жовтих Водах і Шахтарську Дніпропетровської області правоохоронці провели спецоперацію й викрили мережу фальшивих реабілітаційних центрів. Про це 26 грудня у Facebook повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко.
За його інформацією, родичі платили від 6 тис. грн на місяць за лікування близьких, але центри не надавали жодної медичної допомоги й не мали ліцензій.
У закладах утримували 287 людей, зокрема семеро підлітків віком 14–17 років. Людей тримали силою, відібрали документи, наголосив прокурор. Під час обшуків вилучили паспорти, військові квитки, пенсійні посвідчення, медичні картки, банківські картки, чорнові записи, 180 телефонів і комп'ютерів, зброю, а також готівку.
Станом на зараз повідомили про підозру чотирьох осіб (очільників громадської організації, серед яких керівник центрів, і їхніх наглядачів) за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини). Дехто з них раніше судимий.
Досудове розслідування триває.