У Харкові відкрили кримінальне провадження за фактом зникнення міського голови
У поліцію Харкова звернувся керівник громадської організації, який заявив, що з мером міста немає зв'язку і його місцеперебування невідоме. Про це повідомили в Національній поліції України.
9 листопада слідчий Шевченківського відділу поліції Харкова відкрив кримінальне провадження за фактом зникнення міського голови. Про це повідомила пресслужба Національної поліції України.
Відомості за фактом занесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) з позначкою "безвісти зниклий" Кримінального кодексу України, ідеться в повідомленні.
За інформацією поліції, із заявою про те, що з мером немає зв'язку і його місцеперебування невідоме, звернувся керівник однієї із громадських організацій.
"Інформацію перевіряють, встановлюють усі обставини події", – зазначили в поліції.
Заяву в поліцію написав голова громадської організації "Молодіжний вибір" Артур Газієв. Про це він розповів АТН.
За словами Газієва, у поліції відмовлялися заносити в ЄРДР його заяву. Активіст звернувся до суду, який 6 листопада зобов'язав правоохоронців зареєструвати заяву в реєстрі досудових розслідувань.
У мерії Харкова заявили, що поліція шукає людину, чиє місце перебування і причини перебування саме там загальновідомі. Про це 9 листопада у Facebook написав директор департаменту інформації та зв'язків із громадськістю міськради Юрій Сидоренко.
"Напевно, у поліції є справи серйозніші. Наприклад, знайти тих, хто відрізав голови в судді [Сергія] Трофімова та його сина. Або розкриття справи журналіста [Василя] Климентьєва, якій уже 10 років", – зазначив Сидоренко.
За його словами, за відкриттям кримінального провадження стоїть один із кандидатів у мери Харкова, "який спочатку був непрохідним".
"У межах цієї справи пропоную допитати [адвоката і громадського діяча Анатолія] Родзинського і, вирвавши у нього нігті, затиснувши яйця у дверях, дізнатися-таки телефон "Шаріте", зателефонувати туди, як "телефонував" він, і дізнатися, що ніхто ні від кого не ховається", – підкреслив директор департаменту.
Мер Харкова Геннадій Кернес востаннє з'являвся на публіці 23 серпня, на заходах до Дня міста та Дня національного прапора. 14 вересня видання ZN.UA повідомило, що він у перших числах вересня захворів на COVID-19 і його госпіталізували із двостороннім запаленням легенів. Джерела видання стверджували, що Кернес був у комі. 15 вересня в Харківській міськраді підтвердили, що Кернеса госпіталізовано з коронавірусом, але зазначили, що він "багато і дуже голосно сміявся" з повідомлень про кому.
У ніч на 17 вересня Кернеса доправили в Німеччину на лікування у клініці "Шаріте". Родичі політика повідомляли, що стан його здоров'я стабільний. 2 жовтня бізнесмен, друг Кернеса Павло Фукс розповів, що мер Харкова одержав негативний тест на коронавірус.
12 жовтня голова Харківської ОДА Олексій Кучер в інтерв'ю журналісту Дмитрові Гордону заявив, що Кернес почувається зле. 13 жовтня клініка "Шаріте" оприлюднила заяву: "Кернес із Харкова (Україна) перебуває в нас на лікуванні. Щодня він робить успіхи, і ми очікуємо на його цілковите одужання".
Син Кернеса Данило розповів, що після поранення, яке харківський градоначальник дістав 2014 року, у нього слабка легеня – її тоді "прошила" куля. Із цим нібито пов'язаний тяжкий перебіг хвороби Кернеса.
3 листопада видання "Політрада", низка анонімних Telegram-каналів і колишній нардеп Ігор Мосійчук повідомили про смерть Кернеса. Директор департаменту інформації та зв'язків із громадськістю міськради Юрій Сидоренко в коментарі виданню "ГОРДОН" спростував ці повідомлення. За його словами, вкидання пов'язані з оголошенням результатів виборів.
На початку листопада перший заступник мера Харкова Ігор Терехов говорив, що Кернес повернеться в місто до 20 грудня і проведе першу сесію міської ради.
Кернес виграв вибори мера Харкова в першому турі. За даними територіальної виборчої комісії, за нього проголосувало 60,34% виборців, які взяли участь у голосуванні.