У Києві Lexus врізався у поліцейський автомобіль-"фантом"
"Водійка Lexus не дотрималася безпечного бокового інтервалу та здійснила зіткнення зі службовим автомобілем. Унаслідок ДТП потерпілі відсутні. Службовий автомобіль-"фантом" отримав пошкодження лакофарбового покриття. На ньому можна продовжувати повноцінно нести службу", – написав він.
Щодо водійки Lexus склали протокол за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна).
Білошицький повідомив, що станом на 5 лютого ухвалили 12 807 постанов про правопорушення, зафіксовані "фантомами" в автоматичному режимі. Він зазначив, що всі чотири автомобілі і далі працюють.
25 січня поліцейські автомобілі-"фантоми" почали стежити за дотриманням правил дорожнього руху на українських дорогах.
"Автомобіль-"фантом" без розпізнавальних знаків і може фіксувати багато об'єктів одночасно. Система передаватиме інформацію, порушник отримуватиме штраф за перевищення швидкості", – повідомив глава МВС Денис Монастирський.
Контекст:
Система відеофіксації почала працювала в Україні в ніч на 1 червня 2020 року. Невдовзі МВС запустило мобільний застосунок, який дає змогу перевірити наявність штрафів за порушення правил дорожнього руху, а також сплатити їх.
Список камер, які працюють, та адреси їхнього розташування опубліковано на сайті МВС.
Упродовж перших п'яти місяців роботи камер автофіксації кількість порушень правил дорожнього руху знизилася майже на 30%, заявив тодішній міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. За рік роботи системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху було ухвалено майже 1,74 млн постанов. Із них виконано приблизно 1,48 млн (оплачено штрафів на загальну суму 259,6 млн грн), наголошували у МВС.
У вересні 2021 року Монастирський повідомив, що до кінця року на дороги України виїдуть автомобілі Нацполіції без знаків розпізнавання, вони приховано контролюватимуть швидкість інших автомобілів у процесі руху. За його словами, у МВС уже є чотири автомобілі, які можуть приховано контролювати швидкість, зараз тривають процеси їх випробування та сертифікації.