У Мукачеві працівники автовокзалу продавали підроблені експрестести на COVID-19 – поліція

Результати тестів продавали за 350 грн
Фото: mvs.gov.ua
У Мукачеві Закарпатської області співробітники автовокзалу продавали мандрівникам підроблені результати експрестестів на COVID-19. Про це сьогодні, 8 листопада, повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ України.

Клієнтами були пасажири міжобласних та міжнародних рейсів. Людині надавали фальсифікований документ за 350 грн, не проводячи медобстеження.

"Працівники поліції викрили правопорушників під час продажу чергового підробленого документа. Із місця події правоохоронці вилучили довідки з ознаками підробки, які досліджуватимуть експерти", – зазначили в релізі.

Поліція відкрила провадження за ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів, бланків та їхній збут). Правоохоронці встановлюють осіб, які встигли придбати та скористатися підробленими документами, за такі дії також передбачено кримінальну відповідальність. Встановлюють усіх осіб, які причетні до злочину, їм загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Фото: mvs.gov.ua

Контекст:

У МОЗ України повідомляли 16 вересня про підготовку законодавчого акта про посилення відповідальності за підроблення медичних документів.

Кабінет Міністрів України 22 вересня на своєму засіданні підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу про відповідальність за підроблення документів про щеплення.

1 листопада комітет Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити за основу законопроєкт №6084 щодо встановлення відповідальності за підроблення документів про проведення профілактичних щеплень. Парламент ухвалив його в першому читанні 2 листопада. Зокрема, пропонують ввести штраф за підроблення COVID-сертифікатів від 17 тис. грн до 34 тис. грн або обмеження волі до двох років для тих, хто свідомо використовує підроблені документи.

Згідно з документом, медпрацівники, які вноситимуть неправдиві дані до бази, одержать штраф до 68 тис. грн або до двох років обмеження волі. Тим, хто виготовлятиме і продаватиме підробки, загрожує штраф до 170 тис. грн або позбавлення волі на строк до трьох років.

1 жовтня МОЗ висунуло вимогу усунути керівництво 15 лікарень через підроблення документів про вакцинацію проти COVID-19.

Від початку року правоохоронці відкрили приблизно 900 проваджень через фейкові документи про вакцинацію, половина з них – за фактами використання громадянами підроблених COVID-сертифікатів, 73 – щодо медичних працівників та 32 – щодо туристичних агентств, повідомив 30 жовтня перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.