У Мукачеві судитимуть двох співробітниць міськради, які показували на роботі підроблені свідоцтва про вакцинацію

Жінки відмовилися повідомити, де купили підроблені сертифікати
Фото: zk.npu.gov.ua
Дві співробітниці Мукачівської міськради подали за місцем роботи підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію проти коронавірусу. Про це повідомила пресслужба поліції Закарпатської області 13 листопада.

"У ході досудового розслідування дізнавачі поліції встановили, що фігурантки незаконно придбали підроблені документи, заплативши за кожен 1500 грн. При цьому жінки не проходили жодних медичних маніпуляцій. Співробітники Мукачівського районного управління поліції наразі встановлюють безпосередньо особу, яка виготовила підробку. Самі ж фігурантки відмовляються пояснити, де саме придбали фальшивий документ", – ідеться в повідомленні.

Жінок повідомили про підозру за ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу (використання свідомо підробленого документа). Обвинувальні акти вже передали до суду.

Обвинуваченим загрожує штраф або до двох років обмеження волі.

Контекст:

У МОЗ України повідомляли 16 вересня про підготування законодавчого акта щодо посилення відповідальності за підроблення медичних документів.

Кабінет Міністрів України 22 вересня на своєму засіданні підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу про відповідальність за підроблення документів про вакцинацію.

1 листопада комітет Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити за основу законопроєкт №6084 щодо встановлення відповідальності за підроблення документів про проведення профілактичних щеплень. Парламент ухвалив його у першому читанні 2 листопада. Зокрема, пропонують ввести штраф за підроблення COVID-сертифікатів від 17 тис. до 34 тис. грн або обмеження волі до двох років для тих, хто свідомо використовує підроблені документи.

МОЗ України ще на початку жовтня вимагало усунути керівництво 15 лікарень через підроблення документів про вакцинацію проти COVID-19.

За даними МВС, в Україні цього року відкрили приблизно 1200 проваджень за підроблення COVID-документів.

Керівник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк сказав 4 листопада, що торгівля COVID-сертифікатами в Україні стала масштабним явищем.

У поліції 8 листопада повідомляли, що у більше ніж 80 провадженнях за фактами підроблення, збуту та використання COVID-документів фігурують медики.

За словами глави МОЗ України Віктора Ляшка, у МОЗ хочуть дати можливість щепитися проти COVID-19 тим, хто раніше купив підроблені документи про вакцинацію. Власнику фейкового COVID-сертифіката доведеться розповісти сімейному лікарю, де він його придбав.