У поліції повідомили, що 21 лютого в Оболонському суді Києва правоохоронці діяли за законом
Особистий огляд жінок правоохоронці в Оболонському райсуді Києва 21 лютого проводили відповідно до статті закону "Про Національну поліцію", заявив речник відомства Ярослав Тракало.
21 лютого в Оболонському районному суді Києва, де очікували участі у судовому засіданні президента України Петра Порошенка, правоохоронці діяли згідно із законом. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив спікер Національної поліції України Ярослав Тракало.
Того дня охорона на вході до Оболонського суду Києва вимагала від жінок розстебнути верхній одяг. Так було виявлено активістку Femen, яка намагалася пройти до будівлі суду.
Кореспондент "Радіо Свобода" Валерія Єгошина заявила, що представники поліції, які змушували роздягатися жінок біля входу до будівлі суду, грубо поводилися з журналістками. У відділі комунікації Національної поліції Києва виданню "ГОРДОН" заявили, що "жінок оглядали жінки-поліцейські, чоловіків – чоловіки".
"У кожній країні є свої правила забезпечення безпеки перших осіб держави. У нас цим питанням опікується Управління державної охорони. Саме ця установа чітко формує підходи і заходи безпеки. Це означає, що всі державні органи, які мають відношення до процесу забезпечення безпеки, діють чітко і відповідно до інструкцій. Щодо дій поліції в Оболонському суді, то заходи по забезпеченню безпеки проводилися винятково відповідно до ст. 29 закону України "Про Національну поліцію", – написав Тракало.
Він наголосив, що огляд жінок проводили у суворій відповідності до закону, де зазначено, що "поверхова перевірка здійснюється поліцейськими відповідної статі".
"Жінки-поліцейські просили жінок, які виявили бажання бути присутніми на цьому судовому засіданні, розстебнути верхній одяг (нічого більше!)... Якщо у когось від процесу перевірки склалося хибне враження щодо дій поліції, будь ласка, поставтеся з розумінням", – додав спікер Нацполіції.
21 лютого в суді мав проходити допит Порошенка, однак суд дозволив провести його в режимі відеоконференції. Будівлю Оболонського суду Києва, де чекали на президента, посилено охороняли.
В Оболонському районному управлінні Національної поліції міста Києва було зареєстровано заяву журналістки "Страны" Галини Студенникової за фактом перевищення службових повноважень та за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.
22 лютого перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко попросила вибачення у журналісток за дії правоохоронців, які "вдалися до принизливого огляду жінок" 21 лютого. Міжфракційне депутатське об'єднання "Рівні можливості" опублікувало заяву, у якій назвало те, що відбувалося, "ганебним порушенням прав людини".
За словами прес-секретаря президента України Петра Порошенка Святослава Цеголка, президент вважає дії силовиків в Оболонському райсуді неприпустимими.
Український омбудсмен Валерія Лутковська назвала дії поліції "дискримінацією за статевою ознакою".