У сільраді Київської області напали на журналістів "Схем", в оператора струс мозку
Журналістка програми "Схеми" Катерина Каплюк і оператор Борис Троценко в селі Чабани Київської області збирали матеріал для сюжету про передання в приватну власність державних земель, повідомила головний редактор "Схем" Наталія Седлецька. Поліція за фактом нападу відкрила кримінальне провадження.
У селі Чабани Київської області 6 березня напали на знімальну групу програми "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і каналу "UA:Перший"). Про це повідомило "Радіо Свобода".
На журналістку Катерину Каплюк і оператора Бориса Троценка напали в приміщенні сільради Чабанів.
Чоловіки, серед яких було двоє заступників голови сільради Володимир Чуприна та Юрій Бондар, а також голова громадської організації "Розвиток Київщини" Валерій Присяжний, травмували Троценка і пошкодили камеру, заявили в "Радіо Свобода". Представники цієї організації перешкоджали зйомці, ідеться в повідомленні.
Почесним головою "Розвитку Київщини" є глава Чабанівської сільради Олександр Киризлієв.
Журналісти викликали поліцію і медиків. У Троценка діагностували струс мозку.
"Наша знімальна група виконувала редакційне завдання – поїхала до Чабанівської сільради, щоб отримати інформацію для підготовки до ефіру матеріалу. Він стосується виділення в приватні руки державних земель, якими розпоряджається Національна академія аграрних наук України. Знімальна група спокійно зайшла до сільради і повідомила, що вони – від "Радіо Свобода". У кабінет керівництва сільради увірвалися кілька молодих людей і накинулися на оператора, щоб перешкодити зйомці. Ударили по голові, пошкодили техніку", – розповіла головний редактор "Схем" Наталія Седлецька.
Прес-служба Головного управління Нацполіції Київської області повідомила про відкриття кримінального провадження за ст. 171 Кримінального кодексу (перешкоджання професійній діяльності журналістів).
Седлецька у Facebook додала, що ввечері 6 березня постраждалі поїдуть на впізнання нападників.
Речник Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко 1 березня повідомляв, що у 2018 році поліція відкрила 258 кримінальних проваджень у зв'язку з перешкоджанням журналістській діяльності, а протягом січня 2019 року – 21 кримінальне провадження. Водночас у 2018 році до суду передали 26 справ, що стосуються злочинів проти працівників ЗМІ.