У Сумській області майже 30 учнів могли брати участь у суїцидальній грі "Синій кит" – прокуратура
За ініціативою правоохоронців у школах Сумської області провели медичний огляд і виявили в учнів порізи, які можуть бути пов'язані з участю в смертельній грі "Синій кит".
Суїцидальна онлайн-гра "Синій кит" дісталася до Сумської області. Про це на брифінгу заявив перший заступник керівника місцевої прокуратури Валерій Могильний, повідомила прес-служба відомства.
"За ініціативи поліції та прокуратури в шкільних закладах проведено медичний огляд учнів щодо виявлення відповідних пошкоджень. Результати огляду виявилися шокуючими. Близько 30 учнів мають характерні порізи чи малюнки, що дає можливість стверджувати про ймовірну участь їх у вищезазначених іграх", – сказав Могильний.
За його словами, правоохоронці вже розпочали низку кримінальних проваджень за ст. 120 Кримінального кодексу України (доведення до самогубства), з'ясовують особи так званих кураторів, перевіряють контакти і групи, а також працюють над виявленням інших неповнолітніх гравців.
З учнями, що потрапили до "зони ризику", а це в основному діти 10–15 років, працюють співробітники ювенальної превенції та психологи, зазначив прокурор.
У лютому 2017 року в департаменті кіберполіції Національної поліції України попередили, що в низці спільнот у соціальних мережах дітей схиляють до самогубств і фіксування моменту смерті на камеру в режимі online. Зазначалося, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою.
19 лютого стало відомо, що поліцейські Києва врятували двох неповнолітніх, які збиралися вчинити самогубство через квест у "групі смерті".
За даними "Новой газеты", в Росії з листопада 2015-го по квітень 2016 року не менше 130 дітей стали жертвами "груп смерті".